Házená Poděbrady

Poslední turnaj jarní sezóny odehráli mladší žáci v Třeboni

V sobotu 11. 6.2022 se náš tým mladších žáků zúčastnil velice kvalitně obsazeného turnaje v jihočeské Třeboni – “ Třeboňský kapřík „, zde se postupně utkali se soupeři, kteří svou kvalitou značně převyšovali týmy se kterými se běžně utkávají ve Středočeské lize. Nicméně v žádném utkání se vyloženě neztratili, když se celkem proti všem soupeřům dokázali prosadit v útočné fázi. Na čem trenéři v přípravě na novou sezónu budou muset společně s týmem zapracovat, je hra obrany. Na turnaji se „nejstarší “ Poděbradští házenkáři 🤾🤾🤾 postupně utkali s týmy Lokomotiva Louny, Nové Veselí, Házená Ledeč n /S., Dukla Praha, Lokomotiva České Budějovice a Házená Třeboň.

Trenéři se museli v rámci tohoto turnaje vypořádat i se značnou marodkou a dokonce museli sáhnou do kategorie minižáků a pozvat Mikuláše Berana, aby přišel podpořit své starší kamarády. Pro něj samotného šlo o velkou zkušenost. Trenéry svým výkonem potěšil.

Během zápasů se projevily nedostatky v obraně. Trenéři vyžadují od hráčů aplikovat aktivní vysunutou obranu. Taková obrana je fyzicky náročná, ale při jejím dobrém zvládnutí prakticky nepustí soupeře k rozehrání nějaké akce. Bohužel někteří naši hráči nebyli schopní správně přistupovat k soupeři a zase se vracet na čáru brankoviště. To vedlo k prostupnosti naší obrany, čehož soupeři rádi využívali. Stejně jako v předchozích turnajích trápila hráče z Poděbrad i přesnost střelby. Ačkoliv trenéři připravili na tréninky několik cvičení zaměřených na přesnost, v zápasech opět hráče tento problém trápil. Mnoho střel končilo na tyčích nebo zcela mimo branku.

K poslednímu turnaji sezóny nastoupil klub Házená Poděbrady v sestavě. Ondřej Beneš, Šimon Škoch, Filip Málek, David Kadeřábek, David Matúšek, David Macan, Jakub Procházka, Matěj Beneš, Saša Evpak a Mikuláš Beran.