Házená Poděbrady

První turnaj sezóny, mladší žáci bojovali v Příbrami

Pro poděbradské házenkáře kategorie mladšího žactva skončilo období půstu, kdy dva a půl měsíce neprobíhala žádná házenkářská soutěž. Vyjeli na turnaj do Příbrami, kde mohli prověřit, jak svědomitě trénovali na srpnovém soustředění v Malé Úpě. Do Příbrami přijeli ve složení Filip Málek, Ondřej Beneš, Matěj Beneš (brankář), David Matúšek, Šimon Škoch, David Kadeřábek, Aneta Navrátilová, Václav Synek, Sebastián Martinec, Daniel Urban, Filip Urbánek a trenéři Jiří Myslivec, Bohumil Synek a Tomáš Vejvar.

Po loňské sezóně, kdy spíše získávali zkušenosti, předvedli velký výkonnostní skok a uspěli ve všech čtyřech zápasech. Nejprve v prvním zápase si poměrně snadno poradili s domácím týmem Příbrami. Zodpovědný výkon celého týmu v obraně byl podpořen neuvěřitelnými zásahy brankáře. Úspěšnost brankáře na úrovni 60% bylo pro trenéry příjemným zjištěním. Týmu se dařilo atakovat soupeře rychlými útoky. V dalších dvou utkáních proti Kutné Hoře B a Mělníku, již hráli proti těžším soupeřů, ale ani v těchto zápasech se nebáli do soupeřů pustit s plnou vervou. Opět výkon v obraně doplnili o dobrou souhru v postupných útocích a v zápase s Mělníkem se projevila krásná souhra střední spojky s pivotem, se kterým si soupeř nevěděl rady. Pivot skóroval, nebo byl faulován tak, že následoval sedmimetrový hod. Ten s přehledem hráči proměňovali. Oba zápasy dopadly ve prospěch poděbradských házenkářů. V posledním zápase s Kutnou Horou A už byla vidět na hráčích jednak únava, ale i odhodlání dotáhnout všechny zápasy do vítězného konce a bylo korunováno úspěchem.

Po posledním zápase se všichni, tedy hráči i fanclub, radovali z úspěšného startu do sezóny. Příští turnaj sehrají poděbradští házenkáři v Poděbradech na domácím školním hřišti TGM ul.školní od 9:00. Všichni, i ti co zatím házenou příliš neznají, jsou zváni, aby podpořili naše hráče.

Házenkářský klub Házená Poděbrady v měsíci září pořádá pravidelné nábory do klubu. V současné době mají odděleně tréninkové jednotky hned čtyři samostatné kategorie.

Mladší žáci (rok narození 2009 – 2010) pondělí, úterý a pátek od 17 hod hřiště TGM město

Minižáci (rok narození 2011-2012) úterý 16:30 hřiště TGM Žižkov a pátek 15:30 hřiště TGM město

Dívky (rok narození 2010 a mladší) Pondělí 15:30 hřiště TGM město a čtvrtek 16:30 hřiště TGM Žižkov

Přípravka (rok narození 2013-2015) úterý a čtvrtek 15:00 hřiště TGM Žižkov