Házená Poděbrady

Také mladší žáci rozehráli jarní část Středočeské ligy

V neděli 27.3.2022 vyrazili mladší žáci  do Mělníka rozehrát jarní soutěžní zápasy Středočeské ligy mladšího žactva. Jarní část se bude hrát tak, že na každém turnaji sehraje každý tým dva až tři zápasy 2x 20 minut. Na turnaji v Mělníce se hráči z lázeňského města setkali s týmy Mělníka ročník 2009 a 2010.

Úvodní zápas hráli naši hráči s týmem Mělníka ročník 2009. Soupeř byl kvalitní a hrál dobře. Přesto si poděbradští házenkáři hned od začátku budovali postupně náskok. V obraně se dařilo našim hráčům, diky dobré zimní fyzické přípravě, aktivně napadat soupeře v útoku. Pokud se soupeř přes svého obránce dostal, poděbraďáci uměli zdvojit obranu a zahustit jí tak, aby byla nepropustná. Střely z dálky dobře kryli oba brankáři. V útoku se našim hráčům dařila souhra spojek s pivotem. Spojky dokázali svým pohybem natolik uvolnit obranu soupeře, že pivoti pak získávali míče a dostávali se ke střelbě prakticky nechráněni. Stále však zaostává souhra křídel. Dalším problémem poděbradských házenkářů byly zbytečné technické chyby, jako špatné nahrávky a nechycení míčů. Pokud by se technické chyby v tak hojné míře neobjevovaly, mohla být výhra Poděbradského týmu výrazně vyšší. Hráčům týmu Házená Poděbrady se podařilo vyhrát první utkání skórem 26:14.

V druhém svém utkání nastoupili poděbraďáci proti týmu Mělníka ročník 2009. Hráči byli ještě před začátkem zápasu upozorněni, že ačkoliv jde o mladšího soupeře, nelze k němu přistupovat jako k slabšímu. Dále byly upozorněni na teplo, které v hale od rána nastalo. Zápas svým průběhem připomínal zápas proti hráčům ročníku 2009 jak v obrané hře tak i v útočné. Přesto se zpočátku méně dařilo prosazovat se pivotům. Podařilo se však několik útoků z pozice křídel i několik rychlých útoků. Tím se podařilo roztáhnout soupeřovu obranu a postupně více zapojit pivota do hry. Při obraně opět výborné duo brankářů dokázalo naše hráče podržet a pustili do brány jen opravdu nechytatelné střely. Problém nastal v průběhu prvního poločasu, kdy jeden z poděbradských hráčů dostal oprávněně červenou kartu za nesportovní chování. Tím nastal problém se střídáním zvláště na pozici pivota. Jediný zbylý pivot musel v teple haly uhrát téměř tři čtvrtě zápasu skoro bez střídání. Střídán mohl být jen na krátkou chvíli, kdy na pozici pivota nastoupil hráč, který již na této pozici hrál, ale neměl v ní takovou výkonnost. Zároveň muselo být upraveno střídání na pozici spojek a levého křídla. S postupujícím časem utkání a teplotou v hale se projevovala fyzická připravenost hráčů týmu Házená Poděbrady, kteří byli při rychlém střídání schopní udržet vysoké tempo až do konce zápasu. Hráči, který obdržel červenou kartu trenéři po zápase jeho nesportovní chování vytkli. Na druhou stranu i taková červená karta je zkušeností.

Obě utkání byly pro naše hráče příjemným zahájením jarní soutěžní sezóny. Projevila se nutnost více zapojit křídla do hry i nezbytnost naučit se potlačit v určitých okamžicích emoce. Poděbraďáci hráli v sestavě v brance Michal Daněk, Matěj Beneš, na spojkách Václav Synek, Filip Málek, Jakub Procházka, Sebastián Martinec a Šimon Škoch, na křídlech hráli David Kadeřábek, Dan Urban, Anežka Thérová a Ondřej Beneš, na pivotu hráli David Matúšek a David Macan. Tým na turnaji vedli trenéři Jirka Myslivec a Bohumil Synek.

Tým se již nyní těší na další soutěžní zápasy za dva týdny v Praze Vršovicích.