Házená Poděbrady

Mladší žákyně byly v jednom utkání vítězné

V sobotu 18. 11. 2023 odehrál svůj poslední podzimní turnaj mistrovské soutěži tým mladších žákyň, když odcestoval ke třem utkáním v rámci Středočeské ligy mladšího žactva – Dívky do Bělé p. B., kde pořádalo svůj domácí turnaj družstvo Sokola Bělá p.B. Ve zdejším sportovní hale, kterou můžeme místním pouze závidět, se Poděbradská děvčata postupně utkala s ryze dívčím týmem Sokola Bělá p. B. Dále pak se smíšeným družstvem Mladé Boleslavi a družstvem Mělníka, který pro tento turnaj nominoval také pouze dívky.

Celý tým si v opět nevedl vůbec špatně, i když pro velkou většinu Poděbradských mladších žákyň je letošní sezóna premiérová ve „velké“ házené v jejich kariéře. Velice pozitivní je, že se průběhu všech utkání dokázaly všechny nominované dívky do střeleckých pozic. Za zmínku stojí, že hned dvě dívky dokázaly vstřelit premiérovou branku v mistrovském utkání ve své házenkářské kariéře.  

V prvním utkání celého turnaje nastoupili poděbradské mladší žákyně potřetí v této sezóně proti ryze dívčímu týmu Sokola Bělé p.B. V průběhu celého utkání mělo navrch domácí družstvo, když na začátku utkání si vytvořilo čtyřgólový náskok, který postupně navyšovalo a zaslouženě zvítězilo. Poděbradské dívky se nedokázaly vypořádat s vysunutou obranou, z čehož plynulo velké množství ztrát v útočné fázi.

Ve druhém utkání narazili Poděbradské házenkářky na družstvo Mladé Boleslavi, které má ve své středu také chlapce. To se v průběhu utkání, která jako všechna ostatní ve Středočeské lize se budou hrát systémem 2 x 15 min, však opíralo o jednu střelecky disponovanou hráčku, která dokázala vstřelit hned šest branek. Nicméně i s tím se dokázaly Poděbraďačky vypořádat a ve velice vyrovnaném utkání byly nakonec šťastnější. Konečný výsledek 13:12

V poslední utkání s Mělníkem poděbradským mladším žákyním střelecky utekl úvod a závěr utkání. Jinak v průběhu celého utkání se hrálo velice vyrovnané utkání, když tři minuty před koncem utkání bylo skóre vyrovnané 7:7. Díky nevydařené koncovce byl konečný výsledek 11:7 ve prospěch Mělníka.

Sestava a statistiky týmu žákyň Házená Poděbrady: Radka Zázvůrková, Karolína Javůrková – Kosinová Barbora, Baumgartnerová Kristýna, Festová Nikola, Čiháková Hana, Johanka Šťastná, Tereza Týmová, Černá Anežka, Sollier Nicole, Elena Káninská, Zeman Amy, Adriana. Trenéři: Tomáš Vejvar, Veronika Sollier

Celý turnaj lze hodnotit pouze pozitivně, vzhledem postupnému hernímu růstu a získávání zápasových zkušeností a také týmovému a kamarádskému přístupu celého poděbradského družstva. Dívky v rámci této soutěže mají možnost získat tolik potřebné zkušenosti, které se jim v budoucnu určitě budou hodit, pozitivní je, že v probíhající mistrovské soutěži, dokáží poděbradské mladší žákyně hrát vyrovnané utkání, kromě favorita soutěže Turnova, se všemi zúčastněnými družstvy. Co dodat – NEVER GIVE UP!!! – Nikdy se nevzdávej. Všem poděbradským házenkářkám a děkujeme za reprezentaci našeho klubu.