Házená Poděbrady

Mladší žákyně dokázaly v domácím turnaji středočeské ligy dvakrát zvítězit

V neděli 24. 9. 2023 odehrály již své druhé kolo Středočeské ligy také mladší žákyně klubu Házená Poděbrady. Na „domácí“ hřišti u ZŠ TGM školní odehrály celkem tři utkání, když soupeřky jim byly postupně družstva Sokol Bělá p. B., Auto Škoda Mladá Boleslav a Házená Mělník. Samotná soutěž – Středočeská liga mladších žákyň má pro letošní sezónu celkem šest účastníků, když vedle Házené Poděbrady se ligy dále účastní dívčí týmy Házené Mělník, Sokola Bělá p. B, TJ Turnov a týmy Auto Škoda Mladá Boleslav a SK Hudlice, kde dívkám ještě vypomáhají také chlapci.

Do turnaje byla trenérem Tomášem Vejvarem nominována početná šestnáctičlenná sestava, což je známka velké obliby házené v Poděbradech v současné době také z řad dívek. Hlavním cílem pro tuto sezónu bude získávání tolik potřebných zkušeností, učit se novým věcem a v praxi vyzkoušet házenkářské dovednosti, které získávají dívky při tréninku. Jen pro zajímavost z celého týmu mladší žákyň měla s „velkou“ házenou doposud zkušenost pouze čtveřice dívek, které v loňské sezóně absolvovaly velice těžkou premiérovou sezónu Poděbradských starších žákyň. Proto pro celý tým v průběhu letošního ročníku středočeské ligy bude určitým bonus a dílčím úspěchem jakékoliv vítězství v utkání. Samotného trenéra je však důležitější, aby v jednotlivých utkáních nastupovaly pravidelně všechny hračky družstva mladších žákyň, což také platilo v domácím poděbradském turnaji.

V prvním utkání poděbradské dívky narazily na trochu zkušenější tým Sokola Bělé p. Bezdězem, který byl mnohem kompaktnější a přesnější ve střelbě, a zaslouženě zvítězil v poměru 9:18. Poděbradské může mrzet velké množství neproměněných jasným brankových příležitostí při střelbě z brankoviště, nicméně pro trenérský tým je velmi pozitivní, že se dobrých střeleckých pozic dokáží jejich svěřenkyně dostat a věří, že v příštích utkání to přinese i více vstřelených branek. Samozřejmě bude muset celý tým zejména zapracovat na obraně, kde má zatím mnoho „okének“.

Ve druhém utkání narazili Poděbradské házenkářky na družstvo Mladé Boleslavi, které má ve svém středu také chlapce. To se v průběhu utkání, která jako všechna ostatní ve Středočeské lize se budou hrát systémem 2 x 15 min, však opíralo o jednu střelecky disponovanou hráčku, která dokázala vstřelit hned sedm branek. Nicméně i s tím se dokázaly Poděbraďačky vypořádat a nepustily ani jednou v průběhu utkání své soupeřky do vedení. Konečný výsledek 14:11 pro Poděbrady znamená jediné, a sice že Poděbradské mladší žákyně stejně jako starší žákyně v minulém týdnu, získaly první historické vítězství pro tým mladších žákyň klubu Házená Poděbrady v oficiální dívčí soutěži!!!! Všichni pevně věří, že nebude v této soutěži také poslední.

V posledním utkání turnaje narazili Poděbradské mladší žákyně na družstvo Házená Mělník., které disponuje hráčkami, kteří mají podobné zkušenosti jako poděbradské dívky. V samotném zápase bylo skóre dlouho velice vyrovnané, nicméně domácí tým v průběhu utkání ani jednou neprohrával. To platilo až do úplného závěru utkání, kdy si domácí hráčky pohlídaly vítězství v poměru 9:8, což znamenalo téměř nemožné, a sice druhé vítězství v domácím turnaji.

Sestava týmu mladších žákyň Házená Poděbrady: Radka Zázvůrková, Karolína Javůrková – Viktorie Žohová, Michaela Hujerová, Johanka Šťastná, Elena Káninská , Anna Mrázová, Barbora Kosinová, Kristýna Baumgartnerová, Nikola Festová, Hana Čiháková, Kristýna Hazdrová, Nicole Sollier, Amy Zeman, Adriana Skokanová, Nela Helekalová. Trenéři: Tomáš Vejvar, Hana Vejvarová a Veronika Sollier

Celý turnaj lze hodnotit pouze pozitivně, vzhledem postupnému hernímu růstu a získávání zápasových zkušeností a také týmovému a kamarádskému přístupu celého poděbradského družstva. Dívky budou mít v rámci této soutěže možnost získat tolik potřebné zkušenosti, které se jim v budoucnu určitě budou hodit, velký bonus je, že již nyní přišla hned první dvě vítězství v mistrovské soutěži. Co dodat – NEVER GIVE UP!!! – Nikdy se nevzdávej. Všem poděbradským házenkářkám a děkujeme za reprezentaci našeho klubu.

Další kolo Středočeské ligy sehrají Poděbradské mladší žačky v Mladé Boleslavi v neděli 8.10.2023