Házená Poděbrady

Mladší žákyně odehrály další kolo ligy v Bělé p.B.

V neděli 14.4. 2024 se nově vytvořený tým mladších žákyň zúčastnil dalšího již 2. jarního kola Středočeské ligy mladších žákyň. Samotná soutěž – Středočeská liga mladších žákyň má pro letošní sezónu celkem šest účastníků, když vedle Házené Poděbrady se ligy dále účastní dívčí týmy Sokola Bělá p. B, Házené Mělník a TJ Turnov a smíšené družstva Sokola Hudlice a Mladé Boleslavi. Je nutné poznamenat, že tým poděbradský mladších žákyň je opravdový nováčkem či benjamínkem soutěže a to zejména vzhledem k věkovému deficitu a téměř žádným herním zkušenostem. V průběhu této soutěže v letošním roce budou tak poděbradské mladší žákyně sbírat hlavně zkušenosti utkáních proti již zkušenějším protivnicím. Proto hlavním úkolem trenérů Tomáše Vejvara a Veroniky Sollier pro nově tvořící se družstvo pro tuto sezónu bude získávání tolik potřebných zkušeností, učit se novým věcem a v praxi vyzkoušet házenkářské dovednosti, které získávají při tréninku.

Vzhledem k raketově narůstající „dívčí“ házenkářské členské základně byla do tohoto turnaje nominována hned třináctka poděbradských mladších žákyň, které tak mohla opět získávat tolik potřebné zápasové zkušenosti. Bohužel i v tomto turnaji trenér Tomáš Vejvar nemohl z důvodu nemoci počítat s kompletním týmem.

Druhý turnaj soutěže uspořádalo družstvo Sokola Bělá p.B. ve své útulné házenkářské hale. Zde je nutné poznamenat, že turnaj byl uspořádán v podmínkách, o kterých se našemu klubu při pořádání turnajů a tréninkové činnosti, může jenom zdát. Ty sice nejsou adekvátní dnešní době, nicméně vzhledem k raketově narůstající házenkářské členské základně věříme, že v budoucnu také poděbradské děti, které si oblíbily házenou, budou mít možnost předvádět své nabité házenkářské dovednosti na sportovištích s odpovídajícím zázemí.

V úvodní utkání se Poděbradské žákyně střetly s týmem Mladé Boleslavi a nutno poznamenat, že celému družstvu v průběhu chyběla větší bojovnost a nasazení. Konečný výsledek v poměru 14:3 pro Boleslav, to jasně dokazuje. Také v dalších dvou utkáních byla ještě více vidět herní vyzrálost dívek z týmů Házené Mělník a Sokola Hudlice, když také zde holkám chyběla větší vůle na hřišti ukázat to, pravidelně zvládají v trénincích.

V brance velice potěšila svými zákroky brankařka Radka Zázvůrková. V útočné fázi se dokázala nejvíce prosadit dvojice Nikola Festová a Amy Zeman se třemi brankami, mezi střelkyně se v celém turnaji zapsaly také Adéla Drahoňovská a Johanka Šťastná. Dále do jednotlivých utkání zasáhly a předvedly své doposud získané házenkářské dovednosti Nicole Sollier, Tereza Týmová, Viktorie Žohová, Lenka Králová, Kristýna Hazdrová, Michaela Hujerová, Valerie Votavová a Karolína Javůrková.

Závěrem je také nutné poděkovat fandícím rodičům a dalším fanouškům, kteří v průběhu jednotlivých utkání vytvořili dívkám opravdu domácí kulisu.

Celý turnaj lze hodnotit pouze pozitivně, a to zejména vzhledem postupnému získávání tolik potřebných zápasových zkušeností. Dívky mají v rámci této soutěže možnost získat tolik potřebné herní dovednosti, které se jim v budoucnu určitě budou hodit, nutno dodat, že to budou mít v této sezóně opravdu těžké. Všichni věříme, že k tomu tak budou všechny přistupovat. Co dodat – NEVER GIVE UP!!! – Nikdy se nevzdávej. Všem poděbradským házenkářkám a děkujeme za reprezentaci našeho klubu.

Další turnaj Středočeské ligy mladších žákyň sehrají poděbradské hráčky 28.dubna 2024 v Mladé Boleslavi.