Házená Poděbrady

Mladší žákyně odehrály tři vyrovnaná utkání

V neděli 22. 10. 2023 pokračoval ve své mistrovské soutěži také nově tvořící se tým mladších žákyň, když odcestoval ke dvěma utkáním v rámci Středočeské ligy mladšího žactva – Dívky do Turnova, kde pořádal svůj domácí turnaj vedoucí tým soutěže TJ Turnov. Ve zdejším sportovní hale, kterou můžeme místním pouze závidět, se Poděbradská děvčata postupně utkala s družstvem Mělníka, který pro tento turnaj nominoval do svého týmu také dva chlapce. Dále pak se smíšeným družstvem Mladé Boleslavi a ryze dívčím tým Sokola Bělá p. B., které mají v kádru také 2 chlapce.

Celý tým si v opět nevedl vůbec špatně, i když pro velkou většinu Poděbradských mladších žákyň je letošní sezóna premiérová ve „velké“ házené v jejich kariéře. Velice pozitivní je, že se průběhu všech utkání dokázaly všechny nominované dívky do střeleckých pozic. Za zmínku stojí, že hned tři dívky dokázaly vstřelit premiérovou branku v mistrovském utkání ve své házenkářské kariéře.  

V prvním utkání s Mělníkem, který se pro tento turnaj posílil o dva chlapce, poděbradským mladším žákyním střelecky utekl úvod utkání. První poločas, který nebyl příliš bohatý na branky, skončil 1:4 v jejich neprospěch. Nicméně Poděbraďačky se vzdaly a zabraly v obraně, což mělo za následek velice vyrovnaný zbytek utkání. Závěr byl opravdu velice napínavý, když vítězství mohlo získat každé z družstev. Konečný výsledek 7:9 se zrodil i díky tomu, že trenéři Mělníka svůj čtrnáctičlenný dívčí tým doplnili o dva chlapce, což samozřejmě umožnují pravidla, nicméně neposune začínající malé házenkářky.  

Ve druhém utkání narazili Poděbradské házenkářky na družstvo Mladé Boleslavi, které má ve své středu také chlapce. To se v průběhu utkání, která jako všechna ostatní ve Středočeské lize se budou hrát systémem 2 x 15 min, však opíralo o dvě střelecky disponované hráčky, které dohromady dokázaly vstřelit hned devět branek. Poděbradským dívkám stejně jako v předchozím utkání střelecky nevyšel úvod utkání, když v 8 min prohrávaly 7:2. Následně však zlepšily obranu a útočné fázi, což znamenalo, že 6 min 2 poločasu byl stav 7:7. Nakonec, však byl šťastnější tým z města automobilů, kdy ž zvítězil v poměru 10:8.

V posledním utkání celého turnaje nastoupili poděbradské mladší žákyně podruhé v této sezóně proti ryze dívčímu týmu Sokola Bělé p.B. Sice s tímto družstvem odehrály velice vyrovnané utkání, ale stejně jako v předchozích utkáních musely dohánět úvodní náskok soupeřek. Výsledek utkání skončil tím nejmenším možným rozdílem 9:8 ve prospěch Bělé p.B.

Sestava a statistiky týmu žákyň Házená Poděbrady: Radka Zázvůrková – Mrázová Anna, Kosinová Barbora, Baumgartnerová Kristýna, Festová Nikola, Čiháková Hana, Johanka Šťastná, Černá Anežka, Kristýna Hazdrová, Sollier Nicole, Zeman Amy, Adriana. Trenéři: Tomáš Vejvar, Veronika Sollier

Celý turnaj lze hodnotit pouze pozitivně, vzhledem postupnému hernímu růstu a získávání zápasových zkušeností a také týmovému a kamarádskému přístupu celého poděbradského družstva. Dívky v rámci této soutěže mají možnost získat tolik potřebné zkušenosti, které se jim v budoucnu určitě budou hodit, pozitivní je, že v probíhající mistrovské soutěži, dokáží poděbradské mladší žákyně hrát vyrovnané utkání, kromě favorita soutěže Turnova, se všemi zúčastněnými družstvy.. Co dodat – NEVER GIVE UP!!! – Nikdy se nevzdávej. Všem poděbradským házenkářkám a děkujeme za reprezentaci našeho klubu. Další kolo Středočeské ligy sehrají Poděbradské mladší žačky v Mělníce v neděli 12.11.2023