Házená Poděbrady

Mladší žákyně odehrály úvodní dvě utkání jarní části středočeské ligy

V sobotu 23. 3. 2024 pokračoval ve své mistrovské soutěži také tým mladších žákyň, když odcestoval ke dvěma utkáním v rámci Středočeské ligy mladšího žactva – Dívky do Turnova. Ve zdejším sportovní hale, kterou můžeme místním pouze závidět, se Poděbradská děvčata postupně utkala s ryze dívčími družstvem Sokola Bělé p/B a domácími TJ Turnov, který vede celou soutěž bez ztráty bodu.

K úvodnímu jarnímu kolu středočeské ligy, odjel téměř kompletní kádr družstva, když pro tuto část sezóny je tým patnáctičlenný, tedy již bez „zkušenějších“ hráček ročníků 2011. Ty byly pro jaro přeřazeny do týmu mladších žákyň. To bylo na hře celého družstva znát v obou utkáních. Většině hráčkám chyběla větší odvaha při zakončení, nicméně trenéři věří, že hra týmu se bude postupně zlepšovat. Děvčatům, které do týmu přišly teprve na začátku této sezóny, však nechybělo nasazení a chuť na hřišti bojovat za celý tým. Trenéři věří, že v příštích utkáních bude z týmu mladších žákyň cítit ještě dokonalejší týmové pojetí a bojovnost na hřišti v zápasech i mimo něj.

Sestava týmu mladších žákyň Házená Poděbrady: Radka Zázvůrková, Karolína Javůrková – Drahoňovská Adéla, Hazdrová Kristýna, Králová Lenka, Černá Anežka Festová Nikola, Čiháková Hana, Šťastná Johanka, Sollier Nicole, Zeman Amy, Žohová Viktorie, Týmová Tereza a Hujerová Michaela. Trenéři: Tomáš Vejvar, Veronika Sollier

Další jarní kolo Středočeské ligy sehrají Poděbradské mladší žačky v Bělé p./B. v sobotu 14.4.2024.