Házená Poděbrady

Mladší žákyně vybojovaly další bod v mistrovské soutěži

V neděli 8. 10. 2023 pokračoval ve své mistrovské soutěži také nově tvořící se tým mladších žákyň, když odcestoval ke dvěma utkáním v rámci Středočeské ligy mladšího žactva – Dívky do nedaleké Mladé Boleslavi. Ve zdejším sportovní hale, kterou můžeme místním pouze závidět, se Poděbradská děvčata postupně utkala s ryze dívčím družstvem TJ Turnov a domácími Hudlicemi, které mají v kádru také 2 chlapce.

Celý tým si v opět nevedl vůbec špatně, i když pro velkou většinu Poděbradských mladších žákyň je letošní sezóna premiérová ve „velké“ házené v jejich kariéře. V prvním utkání s Hudlicemi Poděbradským mladším žákyním střelecky vyšel úvod utkání, když ve 12 min vedly 6:4, a tým Hudlic v tu dobu hrál pouze v dívčím složení. Po té do sestavy naskočil jeden z hudlických chlapců a skóre bylo najednou 8:6 ve prospěch Hudlic. Nicméně Poděbraďačky se vzdaly a zabraly v obraně, což mělo za následek velice vyrovnaný zbytek utkání. Závěr byl opravdu velice napínavý, když vítězství mohlo získat každé z družstev. Konečný výsledek 11:11 se zrodil i díky tomu, že poslední střela zápasu poděbradských mladší žákyň skončila těsně vedle, nicméně všem přítomný divákům se utkání muselo líbit.

Ve druhém utkání poděbradské dívky narazily na dosavadní nejlepší a také nejzkušenější tým soutěže družstvo TJ Turnov, který byl mnohem přesnější ve střelbě, a zaslouženě zvítězily v poměru 7:21. Poděbradské může mrzet velké množství neproměněných jasným brankových příležitostí při střelbě z brankoviště, nicméně pro trenérský tým je velmi pozitivní, že se dobrých střeleckých pozic dokáží jejich svěřenkyně dostat a věří, že v příštích utkání to přinese i více vstřelených branek.

Sestava a statistiky týmu žákyň Házená Poděbrady: Radka Zázvůrková, Karolína Javůrková – Mrázová Anna, Kosinová Barbora (2), Baumgartnerová Kristýna (1), Elena Káninská (8), Festová Nikola, Čiháková Hana, Johanka Šťastná, Černá Anežka, Kristýna Hazdrová, Sollier Nicole, Zeman Amy, Viktorie Žohová, Tereza Týmová a Michaela Hujerová. Trenéři: Tomáš Vejvar, Veronika Sollier

Celý turnaj lze hodnotit pouze pozitivně, vzhledem postupnému hernímu růstu a získávání zápasových zkušeností a také týmovému a kamarádskému přístupu celého poděbradského družstva. Dívky v rámci této soutěže mají možnost získat tolik potřebné zkušenosti, které se jim v budoucnu určitě budou hodit, pozitivní je, v probíhající mistrovské soutěži, již dokázaly získat 5 bodů za dvě vítězství a jednu remízu. Co dodat – NEVER GIVE UP!!! – Nikdy se nevzdávej. Všem poděbradským házenkářkám a děkujeme za reprezentaci našeho klubu.

Další kolo Středočeské ligy sehrají Poděbradské mladší žačky v Turnově v neděli 22.10.2023