Házená Poděbrady

Nevydařený začátek jarní sezóny starších žáků

Autor: Jiří Myslivec

K prvnímu mistrovskému turnaji letošního roku jeli starší žáci klubu Házená Poděbrady do Hostivice. Čekali na ně dva soupeři, hráči klubu Házená Mělník a Lions Hostivice. „O týmu Lions Hostivice jsme věděli, že jeho porazit by bylo velmi obtížné. Za to jsme si věřili na tým z Mělníka, i když i u něj jsme věděli, že nepůjde o lehký zápas.“ Řekl trenér Jirka Myslivec. Oproti podzimní sestavě posílili tým Filip Urbánek a Dan Urban. V přípravném turnaji v Bělé se v dobrém světle ukázal i mladší žák Kristian Macan. Proto i on dostal od trenéra pozvánku k zápasům do Hostivic. Naopak Tým opustil po půl roce Milan Straka. Jeho výkonnost však byla velmi problematická a tak jeho odchod tým nijak nepocítil.

Do zápasu s Mělníkem nastoupili naši hráči nervózně. Hned od začátku byla vychýlená muška a nervozita se projevila i v technických chybách. Naši hráči se snažili prosadit se v útočné fázi. Často se to i dařilo, ale tolik nastřelených tyčí poděbradští dlouho nedali. Do hry se zapojovali všichni hráči a všichni kromě brankařů se i střelecky prosadili. Bohužel si však mělnický tým stále držel jedno až dvou gólový náskok. Na začátku skórovali mělničtí díky průnikům v obraně na naší levé straně. Po zatažení obrany na 0-6 už tolik průniků nebylo. Většina gólů Mělníka pramenila z technických chyb našich hráčů. Individuální obrana jeden na jednoho se našim hráčům postupně dařila. Trenéra v této činnosti mile překvapil Kristián Kikin Malich. Přes něj prakticky žádný útočník neprošel. Stejně dobře si ale v této činnosti vedli i další naši hráči. Nepříjemným okamžikem zápasu byl „likvidační“ faul mělnického křídelního obránce na Sébu Martince. Po tomto zákroku musel odejet Séba na chirurgii do Motola. Trenér podal u rozhodčích na tento zákrok protest a vytkl rozhodčímu, že trestem bylo pouze dvou minutové vyloučení. „Podle mého názoru měla po takovém zákroku následovat červená karta“ řekl trenér. Bohužel výsledek zápasu o jeden gól v neprospěch lázeňského týmu 22:23 nebyl dobrým vstupem do sezóny a většina hráčů se shodla, že si zápas prohráli sami.

Druhý zápas byl zcela jiný. Tým Lions Hostivice byl jednoznačným favoritem. Zápas byl velmi rychlý. Soupeř hrál s vysunutou obranou. Postupně se dařilo lázeňskému týmu začít hrát to co trenér požadoval, tedy útočit jeden na jednoho se zabíháním dalších hráčů do volného prostoru. Hostivický tým však byl velmi rychlý v přechodu do útočné fáze. Naši hráči tyto přechody často nestíhali krýt a tak jsme dostávali jednoduché góly. Přesto se postupně našim hráčům dařilo vyrovnávat hru a tak druhý poločas vlastně vyhráli o gól. Bohužel první poločas Poděbradští prohráli o deset gólů. Zápas ve výsledku skončil ve prospěch domácích 39:30. Přesto byl trenér s druhou půlí spokojený.

Jak už bylo dříve uvedeno, příznivým faktorem byla střelecká úspěšnost všech hráčů. K zápasům nastoupili hráči Matěj Beneš a Miroslav Braňka jako gólmani. V poli hráli Séba Martinec, Kristián Macan, David Macan, Ondřej Beneš, Filip Málek, Filip Urbánek, Daniel Urban, Saša Evpak, Kristián Malich a Petr Čížek. Jako trenér byl na lavičce Jirka Myslivec a vedoucí týmu Radim Málek.

Za tři týdny nás čekají další dva zápasy ve Zruči nad Sázavou