Házená Poděbrady

Oba chlapecké žákovské týmy začaly rok 2023 domácí přípravou s HC Kolín

V sobotu 7. ledna 2023 odehrály své první utkání novém roce hned obě chlapecké žákovské kategorie našeho klubu, tedy mladší a starší žáci. Do nové nafukovací haly na Žižkově si pozvali stejně staré chlapce ze sousedního Kolína. Oba domácí týmy odehrály v průběhu sobotního dopoledne shodně dvě utkání.

V první zápase velmi oslabený tým starších žáků odehrál velmi vyrovnanou partii s přeci jen zkušenějšími kolínskými staršími žáky. Trenér Jirka Myslivec pro tento dvojzápas mohl vzhledem k velké marodce, počítat pouze osmi hráči. V brance podal velmi nadějný výkon Matěj Beneš, na spojkách se střídali Filip Málek, Petr Čížek, Sebastián Martinec a Šimon Škoch. Na postu pivotu se ukázal ve stále lepším světle David Kadeřábek, na křídlech odehráli téměř celé utkání Ondřej Beneš a Erik Sidibe. Ten se bohužel v průběhu prvního utkání zranil. V úvodu utkání měli navrch fyzicky i výškově vyspělejší starší žáci Handbal clubu Kolín, když průběhu prvního poločasu si drželi dvou až čtyř brankový náskok. Domácí musela mrzet nižší produktivita střelby, hlavně ze střední vzdálenosti. Stejně tak je může mrzet neproměňování jasných brankových příležitostí, zejména pak sedmimetrových hodů. Poločas tedy vyzněl v poměru 8:12 pro hostující tým.

Druhá půlka prvního utkání přinesla, již velmi vyrovnanou partii a to zejména díky zlepšené obranné fáze domácích házenkářů a také velmi povedeným zákrokům domácího brankáře Matěje Beneše. Konečný stav prvního utkání, tak byl ve prospěch hostů 16:20. Velmi pozitivní je fakt, že v utkání dokázali prosadit téměř všichni hráči, nicméně stále je nutné v tréninku pracovat zejména na obrané fázi hry.

Druhý zápas obstarali tentokrát mladší žáci obou házenkářských klubů, přičemž již před zápasem platilo, že domácí měli být přeci jen zkušenějším týmem a to zejména díky více odehraným utkání v průběhu podzimní sezóny než jejich soupeř z Kolína. Bohužel ani trenér mladších žáků Tomáš Vejvar nemohl vzhledem k omluvenkám a nemocem počítat s kompletním kádrem. Pro toto dvojutkání tedy nastoupila následující sestava.

V brance již tradičně stále se zlepšující Adam Bradna, na spojkách se střídali Mikuláš Beran, Štěpán Cícha a Dan Urban. Na těchto postech se také ve druhém utkání představili Ondra a Matěj Benešovi. Na křídlech se postupně střídali Ondra Škopek, Filip Urbánek a Jakub Bradna, zatímco na pivotu Iker Silva a Vladimír Obrazcov.

Hned od úvodu prvního utkání mladších žáků obou týmů, byla znát větší zkušenost domácí, i když v obranné fázi měli velkou problém ve hře 1 na 1 s jedním fyzicky vyspělejším hráčem HC Kolín. V brance domácích hned 13-ti zákroky na sebe upozornil Adam Bradna, když dle statistik se mohl pyšnit hned 62% úspěšností. V útoku se dokázalo nejvíce prosazovat trio Dan Urban, Filip Urbánek a Štěpán Cícha, obranu se snažil řídit Mikuláš Beran. Výsledek prvního utkání mladších žáků vyzněl podle předpokladů ve prospěch domácích v poměru 15:8.

Ve třetím utkání poděbradského sobotního házenkářského dopoledne se na hřišti utkali opět starší žáci obou týmů. Vzhledem ke zranění domácího Erika Sidibe, musel si trenér Jirka Myslivec vypůjčit hned čtveřici mladších žáků, kteří se mimochodem na hřišti vůbec neztratili. Průběh utkání byl podobný tomu prvnímu, ale pouze v prvním poločase. Tento skončil jednogólovým vítězstvím kolínských starších žáků. V poločase druhém již domácím vzhledem k okleštěné sestavě došly síly a soupeř i díky tomu jasně dominoval, když celkově zvítězil 17:29. Nicméně v tomto utkání předvedl hned 10 zákroků střel z bezprostřední blízkosti Matěj Beneš a to i přesto, že v druhém poločase přestala družstvu starších žáků fungovat obrana. Na druhé straně v útoku nechali domácí hodně vyniknout oba hostující brankaře. Nicméně všichni zúčastnění hráči zaslouží pochvalu za týmový výkon, tým postupně získává tolik potřebného týmového ducha.

V posledním utkání na sebe opět narazili družstva mladších žáků obou týmů. V tomto utkání začal soupeř z Kolín praktikoval celoplošnou osobní obranu, což však domácím nedělalo téměř žádný problém a postupně navyšovali skóre ve svůj prospěch až na konečný stav 24:11. Také v tomto utkání předvedl hned 12 úspěšných zákroků brankař domácích Adam Bradna, útočné fázi si připsal hned 8 přesných brankových asistenci Mikuláš Beran, které dokázalo pro svoji přesnou střelbu využívat zejména trio Štěpán Cícha, Matej Beneš a Ondra Beneš.

Sestava a statistiky týmu starších žáků Házená Poděbrady:

Matěj Beneš (33% úspěšnost zákroků) – Ondra Beneš (1 branka/ 0 asistencí), Filip Málek (4/2), Petr Čížek (18/0), Erik Sidibe, David Kadeřábek (3/0), Sebastián Martinec (5/5), Šimon Škoch (2/1), Mikuláš Beran, Štěpán Cícha, Filip Urbánek, Daniel Urban. Trenér Jiří Myslivec

Sestava a statistiky týmu mladších žáků Házená Poděbrady:

Adam Bradna (57% úspěšnost zákroků) – Mikuláš Beran (3 branka/ 11 asistencí),Iker Silva (3/0), Jakub Bradna, Vladimír Obrazcov (3/3), Štěpán Cícha (7/1), Filip Urbánek (4/0), Daniel Urban (8/2), Ondřej Škopek (0/2), Matěj Beneš (4/1) a Ondřej Beneš (7/5). Trenér Tomáš Vejvar

Závěrem lze hodnotit toto sobotní dopoledne velmi pozitivně, sice ještě nejsou úplně ideální podmínky pro pořádání turnajů a to zejména z důvodu absence šaten a pitné vody. Nicméně po středečním jednaní ohledně klubového zázemí u házenkářského hřiště na Žižkově u pana starosty Poděbrad pana Červinky jsou všichni Poděbradští házenkáři naplněni optimismem, že v opravdu brzké době se dočkají svého klubového zázemí. Samotný model přípravných utkání v zimním období v domácím prostředí nafukovací hale na Žižkově si pochvalovali, jak trenéři, tak také samozřejmě rodiči, kteří nemusí k přípravným turnajů cestovat do větších vzdáleností. Zde je také na místě poděkování klubu HC Kolín, který akceptoval stávající podmínky haly na Žižkově a také preferoval nutnost sehrání přípravných utkání v dostupné vzdálenosti.

Další program v měsíci lednu 2023 mladších a starších žáků bude velmi podobný, když v neděli 29. ledna se ve dvou přípravných utkáních opět poměří síly chlapci HC Kolín v nafukovací hale na Žižkově

PROGRAM TURNAJŮ Házená Poděbrady leden 2023

14. 1. 2003 – turnaj mladších žákyň – COP Nymburk

21. 1. 2023 – turnaj minižactva 4+1 – Poděbrady – Městská sportovní hala

28. 1. 2023 – turnaj přípravky 4+1 – Poděbrady – Městská sportovní hala

29. 1. 2023 – příprava s HC Kolín – Poděbrady – nafukovací hala Žižkov