Házená Poděbrady

Poděbradské házenkářky odehrály další kolo středočeské ligy na domácí hřišti

V sobotu 13. 5. 2023 nezahálely ani poděbradské žákyně, když pořádaly další turnaj Středočeské ligy starších žákyň na „domácím“ hřišti v Poděbradech. Turnaj se uskutečnil na venkovním hřišti u ZŠ TGM Poděbrady město, tudíž pořadatelé měli velké obavy, aby průběh turnaje nenarušil déšť. Při tom se vzhledem velmi kluzkému povrchu hrát nedá. Počasí však i přes nižší teplotu vzduchu bylo shovívavé a celý turnaj, tak zdárně proběhl.

Středočeská liga starších žákyň je dlouhodobá soutěž, kde se utkávají pouze a jen dívčí týmy. Samotná soutěž má pro letošní sezónu celkem pět účastníků, když vedle Házené Poděbrady se ligy dále účastní dívčí týmy Sparty Kutná Hora, Sokola Bělá p. B, Spartaku Příbram a Házené Mělník. Opět je nutné poznamenat, že tým poděbradský dívek je opravdový nováčkem či benjamínkem soutěže a to zejména vzhledem k věkovému deficitu a téměř žádným herním zkušenostem. V průběhu této soutěže v letošní soutěžní sezóně tak poděbradské dívky sbírají hlavně zkušenosti v utkáních proti již velice zkušeným protivnicím. Proto hlavním úkolem trenérů pro nově tvořící se družstvo pro tuto sezónu je získávání tolik potřebných zkušeností, učit se novým věcem a v praxi vyzkoušet házenkářské dovednosti, které získávají při tréninku. Nutno poznamenat, že všechna děvčata oproti podzimní sezóně již udělala opravdu velký pokrok, což pravidelně uznávají také jejich soupeřky, ale také fanoušci, které jednotlivá utkání navštěvují.

Vzhledem k raketově narůstající „dívčí“ házenkářské členské základně byla do tohoto turnaje nominována hned patnáctka poděbradských děvčat, které tak mohla opět získávat tolik potřebné zápasové zkušenosti.

Hned v úvodním utkání 9. kole Středočeské ligy starších žákyň, na Poděbradské žákyně čekal soupeř nejtěžší v podobě vedoucího týmu soutěž Házená Mělník. Ten v průběhu celé soutěže pouze dvakrát prohrál a svoji suverenitu předváděl i během tohoto utkání. Nicméně pro poděbradské dívky to byla opět velmi dobrá zkušenost pro postupný růst v jejich kariéře. Konečný výsledek 24:8

Sestava a statistiky týmu žákyň Házená Poděbrady – Mělník: Eliška Braunsteinová, Jana Ludmila Pýchová – Farkačová Eliška, Mrázová Anna, Teperová Eliška (2 branky), Thérová Anežka (1), Brožová Lucie, Kosinová Barbora (1), Káninská Elena, Baumgartnerová Kristýna, Helekalová Nela, Pospíšilová Tereza (2), Šmídová Michaela, Kociánová Luisa, Navrátilová Aneta (2) Trenér: Tomáš Vejvar, ved.družstva: Oldřich Thér

Ve druhém utkání byl soupeřem poděbradských žákyň tým Spartaku Příbram. V tomto utkání již poděbradské házenkářky být svým soupeřkám vyrovnanějším protivníkem, když ještě ve 4 min 2. poločasu vedly soupeřky pouze 5:8, nicméně pak již měli Příbramské hráčky přeci jen návrh. V tomto utkání se hned třikrát dokázala prosadit Nela Helekalová, po dvou brankách zaznamenaly Eliška Teperová a Eliška Farkačová. I přes konečné prohru 15:8 zaslouží všechny hráčky velkou pochvalu za bojovnost v průběhu celého utkání.

Sestava a statistiky týmu žákyň Házená Poděbrady – Příbram: Eliška Braunsteinová, Jana Ludmila Pýchová – Farkačová Eliška (2 branky), Mrázová Anna, Teperová Eliška (2), Thérová Anežka, Brožová Lucie, Kosinová Barbora, Káninská Elena, Baumgartnerová Kristýna, Helekalová Nela (3), Pospíšilová Tereza (1), Šmídová Michaela, Kociánová Luisa, Navrátilová Aneta  Trenér: Tomáš Vejvar, ved.družstva: Oldřich Thér

To, že se Poděbradské dívky postupně zlepšují, ukázaly ve své třetím utkání na turnaji a to s hráčkami Sparty Kutná Hora. Na začátku 1. poločasu dokázaly Poděbraďáčky soupeřkám vstřelit rychlé čtyři branky a také díky tomu v 7. minutě na manuální počítadle bylo skóre 4:0 pro domácí dívky. Zkušenější kutnohorský tým, však do konce poločasu dokázal výsledek otočit na 6:7. Velmi vyrovnané utkání se hrálo také v průběhu 2.poločasu, nicméně nakonec přeci jen zkušenější hráčky Kutné Hory dokázaly celkově v utkání zvítězit v poměru 17:13. Velmi pozitivní bylo pro trenéra domácích , že se střelecky dokázalo v utkání prosadit hned 8 domácích hráček.

Sestava a statistiky týmu žákyň Házená Poděbrady – Kutná Hora: Eliška Braunsteinová, Jana Ludmila Pýchová – Farkačová Eliška (5 branek), Mrázová Anna, Teperová Eliška (1), Thérová Anežka (1), Brožová Lucie, Kosinová Barbora (1), Káninská Elena (2), Baumgartnerová Kristýna, Helekalová Nela (1), Šmídová Michaela, Kociánová Luisa (1), Navrátilová Aneta (1).Trenér: Tomáš Vejvar, ved.družstva: Oldřich Thér

V závěrečném utkání se poděbradské házenkářky utkaly s dívkami Sokola Bělá p.B. Do tohoto utkání poděbradské hráčky nenastoupily ve stejném složení jako v předchozích třech utkáních, když z různých důvodů družstvo „opustila hned trojice hráček, včetně brankařky. Hned od úvodu zápasu měli Bělské dívky brankově návrh a to díky souhře celého týmu. Nicméně i tak poděbradské žákyně s nimi v průběhu 1. poločasu dokázaly držet přijatelný výsledek, škoda neproměněných sedmimetrových hodů. Ve druhé poločase již Poděbradským hráčkám „trochu“ došly síly, konečný výsledek 19:4 ve prospěch Sokola Bělá p/B tomu je jasným důkazem.

Sestava a statistiky týmu žákyň Házená Poděbrady – Kutná Hora: Eliška Braunsteinová – Farkačová Eliška, Mrázová Anna, Teperová Eliška (2 branky), Brožová Lucie, Kosinová Barbora (1), Káninská Elena, Baumgartnerová Kristýna, Helekalová Nela, Šmídová Michaela, Kociánová Luisa (1), Navrátilová Aneta. Trenér: Tomáš Vejvar, ved.družstva: Oldřich Thér

Závěrem je také nutné poděkovat fandícím rodičům a dalším fanouškům, kteří v průběhu jednotlivých utkání vytvořili dívkám opravdu domácí kulisu.

Celý turnaj lze hodnotit pouze pozitivně. Dívky mají v rámci této soutěže možnost získat tolik potřebné zkušenosti, které se jim v budoucnu určitě budou hodit, nutno dodat, že turnaj od turnaje je na všech poděbradských dívkách vidět velký progres, z čehož mají všichni trenéři obrovskou radost. Co dodat – NEVER GIVE UP!!! – Nikdy se nevzdávej. Všem poděbradským házenkářkám a děkujeme za reprezentaci našeho klubu.

Další turnaj Středočeské ligy starších žákyň sehrají poděbradské hráčky v sobotu 20. května 2023, na Mělníce!!!!.