Házená Poděbrady

Poděbradské starší žákyně i přes velké absence odehrály parádní domácí turnaj Středočeské ligy

Tým starších žákyň poděbradského házenkářského klubu pokračoval v jarní části Středočeské ligy starších žákyň, když pořádal turnaj v Poděbradech. Samotná soutěž – Středočeská liga starších žákyň má pro letošní sezónu celkem šest účastníků, když vedle Házené Poděbrady se ligy dále účastní dívčí týmy Sparty Kutná Hora, Sokola Bělá p. B, Spartaku Příbram, Házené Mělník a LIONS Hostivice.

Na venkovním hřišti ZŠ TGM v ul. školní odehrál celkem tři utkání, když soupeřkami jim byl vedoucí tým celé soutěže Sparta Kutná Hora, Házená Mělník a Spartak Příbram. Na turnaj byla nakonec nominována dvanáctičlenná sestava, když z různých důvodů se turnaje nemohlo zúčastnit hned sedm hráček. Tým tak byl ještě doplněn o tři hráčky z družstva mladších žákyň Nicol Sollier, Nikolu Festovou a Amy Zeman, které tak měly možnost vyzkoušet rozdíl mezi soutěží mladších a starších žáček ve Středočeském kraji.

Na začátek se sluší připomenout, že tým poděbradský starších žákyň je na prahu své druhé sezóny, již ne úplným nováčkem, když v průběhu této soutěže poděbradské dívky nastupují proti již velice zkušeným protivnicím. Proto hlavním cílem pro tuto sezónu je a bude opět získávání tolik potřebných zkušeností, učit se novým věcem a v praxi vyzkoušet házenkářské dovednosti, které získávají při tréninku. Dalším dílčím cílem je pokusit se získat jednotlivá vítězství v oficiální mistrovské soutěži, což už v průběhu soutěže několikrát podařilo.

V prvním utkání narazily Poděbradské házenkářky na nejlepší tým aktuálního ročníku soutěže, tedy družstvo Kutné Hory. Nutno poznamenat, že domácí tým hrál na tomto turnaji díky velkým absencím opravdu v okleštěné sestavě s cílem odehrát co nejvyrovnanější utkání. To však na hřišti nebylo znát, protože poděbradské dívky do utkání vlétly jako uragán a v průběhu 1. poločasu si vytvořily až devíti brankový náskok. Nicméně soupeřky se nevzdaly a postupně tento náskok smazávaly. Ve druhém poločase dokázaly postupně využít své větší herní zkušenosti a přetlačit výsledek na svoji stranu. Konečný výsledek 26:28 pro Kutnou Horu byl pro Poděbradské určité zklamání, ale také ponaučení pro další utkání.

Ve druhém utkání narazily Poděbradské házenkářky na družstvo Mělníka, které do tohoto turnaje přijelo asi s nejsilnější možnou sestavou. Nutno poznamenat, že Poděbradská děvčata věřila, že by mohla navázat na vítězství, která se jim podařila s tímto soupeřem získat v předchozích vzájemných utkání. Nicméně samotné utkání bylo vyrovnané od začátku do konce a nechyběly mu emoce na obou stranách. Sice Poděbradské hráčky v průběhu celého utkání téměř nepustily svého soupeře do vedení, nicméně skóre bylo stále velice vyrovnané a to i v 38 min, kdy na tabuli bylo skoré 25:25. Oproti předchozímu utkání s Kutnou Horou, však Poděbradský tým zvládl zejména takticky závěr utkání a zvítězil v poměru 28:25.

Ve třetím utkání turnaje narazily Poděbraďáčky na družstvo Spartaku Příbram, které disponuje vedle starších a již zkušených hráček, také hráčkami, které mají podobné zkušenosti jako poděbradské házenkářky. V tomto utkání poděbradské dívky mohlo mrzet velké množství nevyužitých jasných brankových příležitostí, když neproměnily víc jak 15 střel z bezprostřední blízkosti. Další důležitým aspektem byl fakt, že v teplém počasí to bylo pro Poděbradské dívky již třetí utkání a v jehož průběhu jim již chyběly síly. Konečný výsledek v poměru 19:34 ve prospěch Příbrami.

V průběhu turnaje v poděbradské brance opět tým svými zákroky držela brankařka Jana Pýchová, Z čeho mají trenéři velkou radost, je fakt, že v útočné fázi se střelecky dokázalo prosadit hned osm poděbradských házenkářek. Tým starších žákyň na tomto turnaji v poli nastoupil ve složení Adriana Skokanová, Anežka Thérová, Elena Káninská, Tereza Bártová, Anna Mrázová, Nela Helekalová, Tereza Pospíšilová, Aneta Navrátilová, Nicol Sollier, Nikola Festová a Amy Zeman.

Závěrem je také nutné poděkovat fandícím rodičům a dalším fanouškům, kteří v průběhu jednotlivých utkání vytvořili dívkám opravdu domácí kulisu.

Celý turnaj lze hodnotit pouze pozitivně, vzhledem postupnému hernímu růstu a získávání zápasových zkušeností a také dalšímu zaslouženému vítězství v oficiální soutěži. Dívky v rámci této soutěže již dokáží hrát vyrovnaná a pohledná utkání se všemi soupeřkami. Co dodat – NEVER GIVE UP!!! – Nikdy se nevzdávej. Všem poděbradským házenkářkám a děkujeme za reprezentaci našeho klubu.

Do týmu žákyň (r. 2010-2013) probíhá celoroční nábor. Více informací získáte na klubovém webu

www. hazenapodebrady.cz, případně tel. 603 343 096