Házená Poděbrady

Poděbradské starší žákyně odehrály další kolo středočeské ligy v Kutné Hoře

V sobotu 6. dubna 2024 pokračoval v jarní části sezóny také tým starších žákyň poděbradského házenkářského klubu, když zajížděl k dalšímu kolu jarní části Středočeské ligy starších žákyň do Kutné Hory. Samotná soutěž – Středočeská liga starších žákyň má v letošní sezóně celkem šest účastníků, když vedle Házené Poděbrady se ligy dále účastní dívčí týmy Sparty Kutná Hora, Sokola Bělá p. B, Spartaku Příbram, Házené Mělník a LIONS Hostivice.

V místní útulné hale Klimeška měly možnost opět odehrát celkem dvě utkání, když soupeřkami jim byly týmy Sparta Kutná Hora a Sokol Bělá p.B. Poděbradské starší žačky chtěly v rámci tohoto turnaje navázat výkony, který předvedly v úvodním kole, kdy dokázaly porazit tým Mělníka. Na turnaj byla nominována opět třináctičlenná sestava, když z různých důvodů se turnaje nemohlo zúčastnit trio Tereza Bartová, Nela Helekalová a Luisa Kociánová.

To, že se Poděbradské dívky postupně zlepšují, ukázaly hned ve své prvním utkání na turnaje, když narazily na domácí družstvo Sparta Kutná Hora, který disponuje vedle starších a již zkušených hráček, také hráčkami, které mají podobné zkušenosti jako poděbradské házenkářky. Zejména prvních deset min v 1 poločase se hrálo velmi vyrovnaná partie, poté poděbradské dívky stejně mohlo mrzet obrovské množství nevyužitých jasných brankových příležitostí, když neproměnily velký počet střel z bezprostřední blízkosti a také ne moc zvládnutá hra v obranné fázi. Konečný výsledek v poměru 14:22 ve prospěch Kutné Hory, opět hovoří o postupném zlepšování celého týmu.

Ve druhém utkání narazily Poděbradské házenkářky na družstvo Sokol Bělá p. B. Nutno poznamenat, že Poděbradská děvčata do tohoto utkání vstoupila velice dobře a tentokrát se soupeřkami hrály opravdu vyrovnanou partii až do konce utkání. V brance tým opravdu podržela brankařka Jana Pýchová, která poděbradskému týmu velmi chyběla na předchozím turnaji v Bělé p. B. Celkové zlepšení bylo patrné v obranné i útočné fázi hry, i přes konečnou těsnou prohru 18:19 zaslouží všechny hráčky velkou pochvalu za bojovnost v průběhu celého utkání.

V průběhu turnaje v poděbradské brance svými zákroky tým držela Jana Pýchová, pro zajímavost dokonce zlikvidovala pět sedmimetrových hodů. Z čeho mají trenéři velkou radost, je fakt, že v útočné fázi se střelecky dokázala prosadit hned osmička poděbradských házenkářek, nejvíce Anežka Thérová s jedenácti brankami a Adriana Skokanová s pěti brankami, dále Aneta Navrátilová (4), Barbora Kosinová (3), Eliška Teperová (2), Eliška Farkačová (2), Elena Káninská (2), jednu branku vstřelila Tereza Pospíšilová. Dále do jednotlivých utkání zasáhly a předvedly své doposud získané házenkářské dovednosti Andrea Brožová, Lucie Brožová, Kristýna Baumgartnerová a Anna Mrázová.

Závěrem je také nutné poděkovat fandícím rodičům a dalším fanouškům, kteří v průběhu jednotlivých utkání vytvořili dívkám opravdu domácí kulisu. Všem poděbradským házenkářkám děkujeme za reprezentaci našeho klubu. Další turnaj sehrají poděbradské házenkářky v rámci dalšího kola Středočeské ligy 20. dubna 2024 v Sedlčanech, kde jim budou soupeřkami Lions Hostivice a Sokol Bělá p.B.