Házená Poděbrady

Poděbradské starší žákyně odehrály další kolo středočeské ligy v Kutné Hoře

V sobotu 21. října 2023 pokračoval ve své druhé sezóně také tým starších žákyň poděbradského házenkářského klubu, když zajížděl k dalšímu kolu podzimní části Středočeské ligy starších žákyň do Kutné Hory. Samotná soutěž – Středočeská liga starších žákyň má pro letošní sezónu celkem šest účastníků, když vedle Házené Poděbrady se ligy dále účastní dívčí týmy Sparty Kutná Hora, Sokola Bělá p. B, Spartaku Příbram, Házené Mělník a premiérově také družstvo LIONS Hostivice.

V místní útulné hale Klimeška měly možnost opět odehrát celkem dvě utkání, když soupeřkami jim byly týmy premiérově LIONS Hostivice a Spartak Příbram. Poděbradské starší žačky chtěly v rámci tohoto turnaje navázat výkony, který předvedly v úvodním kole, kdy dokázaly porazit tým Mělníka. Na turnaj byla nominována opět třináctičlenná sestava, když z různých důvodů se turnaje nemohlo zúčastnit duo Tereza Pospíšilová a Luisa Kociánová. Tým byl ještě doplněn o dvojici mladších žákyň (Barbora Kosinová, Elena Káninská), které však s tímto týmem absolvovaly celou loňskou sezónu.

Na začátek se sluší připomenout, že tým poděbradský starších žákyň je na prahu své druhé sezóny, již ne úplným nováčkem, když v průběhu této soutěže budou poděbradské dívky nastupovat proti již velice zkušeným protivnicím. Proto hlavním cílem pro tuto sezónu je a bude opět získávání tolik potřebných zkušeností, učit se novým věcem a v praxi vyzkoušet házenkářské dovednosti, které získávají při tréninku. Dalším dílčím cílem je pokusit se získat jednotlivá vítězství v oficiální mistrovské soutěži.

To, že se Poděbradské dívky postupně zlepšují, ukázaly hned ve své prvním utkání na turnaje, když narazily na družstvo Spartaku Příbram, který disponuje vedle starších a již zkušených hráček, také hráčkami, které mají podobné zkušenosti jako poděbradské házenkářky. Zejména v 1 poločase se hrálo velmi vyrovnaná partie. V tomto utkání poděbradské dívky stejně jako v předchozím utkáním s družstvem Příbrami mohlo mrzet obrovské množství nevyužitých jasných brankových příležitostí, když neproměnily 15 střel z bezprostřední blízkosti. Konečný výsledek v poměru 11:27 ve prospěch Příbrami.

Ve druhém utkání narazily Poděbradské házenkářky letos již podruhé na nováčka letošního ročníku soutěže, tedy družstvo LIONS Hostivice. Nutno poznamenat, že Poděbradská děvčata do tohoto utkání vstoupila velice dobře a tentokrát se soupeřkami hrály celkem vyrovnanou partii. Celkové zlepšení bylo patrné obranné i útočné fázi, když Hostivické hráčky hrály velmi vysunutou obranu. I přes konečnou prohru 24:15 zaslouží všechny hráčky velkou pochvalu za bojovnost v průběhu celého utkání.

V průběhu turnaje se v poděbradské brance střídaly Jana Pýchová a Šárka Stará. Z čeho mají trenéři velkou radost, je fakt, že v útočné fázi se střelecky dokázala prosadit hned devítka poděbradských házenkářek, nejvíce Anežka Thérová s šesti brankami a Barbora Kosinová s pěti brankami, dále Andrea Brožová (4), Adriana Skokanová (4), Eliška Teperová (2), Aneta Navrátilová (2) po jedné brance vstřelily Lucie Brožová, Tereza Bártová a Nela Helekalová. Dále do jednotlivých utkání zasáhly a předvedly své doposud získané házenkářské dovednosti Elena Káninská a Eliška Farkačová.

Závěrem je také nutné poděkovat fandícím rodičům a dalším fanouškům, kteří v průběhu jednotlivých utkání vytvořili dívkám opravdu domácí kulisu. Všem poděbradským házenkářkám děkujeme za reprezentaci našeho klubu.

Další turnaj sehrají poděbradské házenkářky v rámci dalšího kola Středočeské ligy 4. listopadu 2023 v Sedlčanech, kde jim budou soupeřkami opět Kutná Hora, Bělá p. B a Mělník.