Házená Poděbrady

Poděbradské starší žákyně odehrály další kolo středočeské ligy

V sobotu 30. září pokračoval ve své druhé sezóně také tým starších žákyň poděbradského házenkářského klubu, když zajížděl k dalšímu kolu podzimní části Středočeské ligy starších žákyň do Bělé p. Bezdězem. Samotná soutěž – Středočeská liga starších žákyň má pro letošní sezónu celkem šest účastníků, když vedle Házené Poděbrady se ligy dále účastní dívčí týmy Sparty Kutná Hora, Sokola Bělá p. B, Spartaku Příbram, Házené Mělník a premiérově také družstvo LIONS Hostivice.

Na místní útulné hale měly možnost tentokrát odehrát celkem dvě utkání, když soupeřkami jim byly týmy premiérově LIONS Hostivice a Spartak Příbram. Poděbradské starší žačky chtěly v rámci tohoto turnaje navázat na premiérové vítězství z úvodního kola, kdy dokázaly porazit tým Mělníka. Na turnaj byla nominována opět třináctičlenná sestava, když z různých důvodů se turnaje nemohlo zúčastnit duo Adriana Skokanová a Luisa Kociánová. Do tohoto turnaje byla nominována také jedna nová členka týmy starších žákyň (Tereza Bártová), které tak mohla začít získávat tolik potřebné zápasové zkušenosti. Tým byl ještě doplněn o trojici mladších žákyň (Barbora Kosinová, Anna Mrázová), které však s tímto týmem absolvovaly celou loňskou sezónu.

Na začátek se sluší připomenout, že tým poděbradský starších žákyň je na prahu své druhé sezóny, již ne úplným nováčkem, když v průběhu této soutěže budou poděbradské dívky nastupovat proti již velice zkušeným protivnicím. Proto hlavním cílem pro tuto sezónu je a bude opět získávání tolik potřebných zkušeností, učit se novým věcem a v praxi vyzkoušet házenkářské dovednosti, které získávají při tréninku. Dalším dílčím cílem je pokusit se získat jednotlivá vítězství v oficiální mistrovské soutěži.

V prvním utkání narazily Poděbradské házenkářky na nováčka letošního ročníku soutěže, tedy družstvo LIONS Hostivice. Nutno poznamenat, že Poděbradská děvčata věřila, že by mohla navázat na vítězství, které se jim podařilo získat v předchozím kole. Nicméně Hostivické dívky byly zásadně proti a velice aktivní hrou si jasně šly pro své úvodní vítězství ve Středočeské lize starších žákyň. Poděbradské díky v tomto utkání musíme mrzet velký počet neproměňování jasný brankových příležitostí a velký počet chyb v obranné činnosti. Konečný výsledek v poměru 10:29 ve prospěch Hostivic.

Ve druhém utkání turnaje narazily Poděbraďáčky na družstvo Spartaku Příbram, který disponuje vedle starších a již zkušených hráček, také hráčkami, které mají podobné zkušenosti jako poděbradské házenkářky. V tomto utkání poděbradské dívky stejně jako v tom předchozím mohlo mrzet obrovské množství nevyužitých jasných brankových příležitostí, když neproměnily 15 střel z bezprostřední blízkosti. Konečný výsledek v poměru 11:27 ve prospěch Příbrami.

V průběhu turnaje se v poděbradské brance střídaly Jana Pýchová a Šárka Stará. Z čeho mají trenéři velkou radost, je fakt, že v útočné fázi se střelecky dokázala prosadit hned sedmička poděbradských házenkářek, nejvíce Eliška Teperová a Barbora Kosinová s pěti brankami, dále Eliška Farkačová (4), Tereza Pospíšilová (3), Andrea Brožová (2), po jedné brance vstřelily Anežka Thérová a Aneta Navrátilová. Dále do jednotlivých utkání zasáhly a předvedly své doposud získané házenkářské dovednosti Lucie Brožová, Nela Helekalová, Anna Mrázová a Tereza Bártová.

Závěrem je také nutné poděkovat fandícím rodičům a dalším fanouškům, kteří v průběhu jednotlivých utkání vytvořili dívkám opravdu domácí kulisu.

Celý turnaj lze hodnotit pouze pozitivně, dívky mají v rámci této soutěže možnost získat tolik potřebné zkušenosti, které se jim v budoucnu určitě budou hodit. Co dodat – NEVER GIVE UP!!! – Nikdy se nevzdávej. Všem poděbradským házenkářkám a děkujeme za reprezentaci našeho klubu.

Další turnaj sehrají poděbradské házenkářky v rámci dalšího kola Středočeské ligy 21. října 2023 Kutné Hoře, kde jim budou soupeřkami opět LIONS Hostivice a Spartak Příbram.