Házená Poděbrady

Poděbradské starší žákyně v závěrečném kole Středočeské ligy porazily lídra soutěže

V neděli 10. prosince zakončil tým starších žákyň poděbradského házenkářského klubu podzimní část Středočeské ligy starších žákyň, když zajel do Hostivice. Samotná soutěž – Středočeská liga starších žákyň má pro letošní sezónu celkem šest účastníků, když vedle Házené Poděbrady se ligy dále účastní dívčí týmy Sparty Kutná Hora, Sokola Bělá p. B, Spartaku Příbram, Házené Mělník a premiérově také družstvo LIONS Hostivice.

V místní házenkářské hale odehrály celkem dvě utkání, když soupeřkami jim byl vedoucí tým celé soutěže Spartak Příbram a domácí LIONS Hostivice. Na turnaj byla nominována jedenáctičlenná sestava, když z různých důvodů se turnaje nemohlo zúčastnit trio Adriana Skokanová, Lucie Bártová a Šárka Stará. Tým byl ještě doplněn o začínající brankařku mladších žákyň Radku Zázvůrkovou, která tak měla možnost vyzkoušet rozdíl mezi soutěží mladších a starších žáček ve Středočeském kraji.

Na začátek se sluší připomenout, že tým poděbradský starších žákyň je na prahu své druhé sezóny, již ne úplným nováčkem, když v průběhu této soutěže budou poděbradské dívky nastupovat proti již velice zkušeným protivnicím. Proto hlavním cílem pro tuto sezónu je a bude opět získávání tolik potřebných zkušeností, učit se novým věcem a v praxi vyzkoušet házenkářské dovednosti, které získávají při tréninku. Dalším dílčím cílem je pokusit se získat jednotlivá vítězství v oficiální mistrovské soutěži, což už se jim podařilo v průběhu soutěže dvakrát s družstvem Házená Mělník.

V prvním utkání narazily Poděbradské házenkářky na nejlepší tým aktuálního ročníku soutěže, tedy družstvo Spartaku Příbram. Nutno poznamenat, že družstvu soupeře chyběla její nejlepší střelkyně, to bylo znát hned od  úvodu utkání, když již ve 3 min. byl stav 6:1 ve prospěch poděbradských. I další průběh 1. poločasu byl jasně v režii poděbradských starších žákyň, když větší poločasový brankový rozdíl než v poměru 13:5, byl zapříčiněn značným množstvím nevyužitých jasným střeleckých příležitostí. Postupně se v průběhu utkání do střelecké listiny zapsaly všechny poděbradské dívky, když nejpilnější v tomto ukazateli byla Anežka Thérová s deseti brankami. V průběhu druhé poločasu se hra vyrovnala, ale pouze co se týče skoré, nicméně poděbradské dívky určitě ještě dlouho bude mrzet velké množství zahozených šancí. Konečný výsledek 22:13 pro poděbradské házenkářky znamená další postupný krůček pro poděbradská dívčí družstva v mistrovské soutěži. Všichni pevně věří, že toto vítězství nebude v této soutěži poslední a na předvedenou hru z tohoto utkání dívky navážou v jarní části sezóny.

Ve druhém utkání narazily Poděbradské házenkářky na nováčka letošního ročníku soutěže, tedy družstvo LIONS Hostivice. Nutno poznamenat, že Poděbradská děvčata věřila, že by mohla navázat na vítězství, které se jim podařilo získat v předchozím utkání. Nicméně Hostivické dívky byly zásadně proti a velice aktivní hrou si jasně šly pro své další vítězství ve Středočeské lize starších žákyň. Poděbradské díky v tomto utkání musíme mrzet velký počet neproměňování jasný brankových příležitostí a velký počet chyb v obranné činnosti. Konečný výsledek v poměru 13:31 ve prospěch Hostivic.

V průběhu turnaje se v poděbradské brance nejvíce objevovala brankařka Jana Pýchová, které kryla záda premiérově brankařka týmu mladších žákyň Radka Zázvůrková, pro kterou to byly první minuty v brance Poděbradského týmu starších žákyň a za zmínku určitě stojí jedna chycení sedmička. Z čeho mají trenéři velkou radost, je fakt, že v útočné fázi se střelecky dokázalo prosadit hned devět poděbradských házenkářek, tedy všechny hráčky v poli dokázaly vstřelit alespoň jednu branku. Velice pozitivní je také fakt, že se celý tým dokáže dostat do jasným brankových příležitostí, a pokud následně vylepší i střeleckou úspěšnost, nebude dnešní vítězné utkání poslední.

Tým starších žákyň na tomto turnaji v poli nastoupil ve složení Anežka Thérová, Lucie Brožová, Andrea Brožová, Eliška Farkačová, Eliška Teperová, Nela Helekalová, Luisa Kociánová, Tereza Pospíšilová a Aneta Navrátilová.

Závěrem je také nutné poděkovat fandícím rodičům a dalším fanouškům, kteří v průběhu jednotlivých utkání vytvořili dívkám opravdu domácí kulisu.

Celý turnaj lze hodnotit pouze pozitivně, vzhledem postupnému hernímu růstu a získávání zápasových zkušeností a také dalšímu zaslouženému vítězství v oficiální soutěži. Dívky mají v rámci této soutěže možnost získat tolik potřebné zkušenosti, které se jim v budoucnu určitě budou hodit. Co dodat – NEVER GIVE UP!!! – Nikdy se nevzdávej. Všem poděbradským házenkářkám a děkujeme za reprezentaci našeho klubu.

Do týmu žákyň (r. 2010-2013) probíhá celoroční nábor. Více informací získáte na klubovém webu hazenapoděbrady.cz, případně tel. 603 343 096