Házená Poděbrady

Poděbradské žákyně odehrály 2. kolo ligy v Kutné Hoře

V neděli 25. 09. 2022 se nově vytvořený dívčí tým žákyň zúčastnil 2. kola Středočeské ligy starších žákyň, tedy soutěže, kde se utkávají pouze a jen dívčí týmy. Samotná soutěž – Středočeská liga starších žákyň má pro letošní sezónu celkem pět účastníků, když vedle Házené Poděbrady se ligy dále účastní dívčí týmy Sparty Kutná Hora, Sokola Bělá p. B, Spartaku Příbram a Házené Mělník. Na úvod nutno poznamenat, že tým poděbradský dívek je opravdový nováčkem soutěže a to vzhledem k věkovému deficitu a tak zkušenostem, když v průběhu této soutěže budou dívky nastupovat proti již velice zkušeným protivnicím. Proto hlavním cílem pro tuto sezónu bude získávání tolik potřebných zkušeností, učit se novým věcem a v praxi vyzkoušet házenkářské dovednosti, které získávají při tréninku. Vzhledem k raketově narůstající „dívčí“ házenkářské členské základně byly do tohoto turnaje nominovány hned tři nové členky (Eliška Braunsteinová, Barbora Kosinová, Nela Helekalová), které tak mohly začít získávat tolik potřebné zápasové zkušenosti. Nutno poznamenat, že tyto hráčky mají za sebou pouze několik tréninkových jednotek házené.  Bohužel trenérský tým ve složení Hanka Vejvarová a Tomáš Vejvar opět z důvodu nemoci, zranění či jiný důvodů nemohli pro tento turnaj počítat hned s trojicí dívek, Anežku Thérovou, Elišku Farkačovou a Luisu Kociánovou, které vzhledem ke svých již větším házenkářským zkušenostem týmu celkem chyběly.

Druhý turnaj soutěže uspořádalo družstvo Sparty Kutná Hora v moderním sportovním prostředí komplexu sportovních hal Klimeška. Zde je nutné poznamenat, že turnaj byl uspořádán v podmínkách, o kterých se našemu klubu při pořádání turnajů a tréninkové činnosti, může jenom zdát. Ty sice nejsou adekvátní dnešní době, nicméně vzhledem k raketově narůstající házenkářské členské základně věříme, že v budoucnu také poděbradské děti, které si oblíbily házenou, budou mít možnost předvádět své nabité házenkářské dovednosti na sportovištích s odpovídajícím zázemí.

V úvodní utkání se Poděbradské žákyně střetli s týmem Sparty Kutná Hora, a hned od začátku projevovala větší zkušenost a herní vyspělost kutnohorských dívek, které v utkání nakonec zvítězily 30:2.

Také v dalším dvou utkáních bylo ještě více vidět herní vyzrálost dívek z týmů Házené Mělník a Spartaku Příbram, když obrovským faktorem byl také věkový rozdíl mezi dívkami z Poděbrad a jejich soupeřkami, který v některých případech je i tři roky.

V brance všechny přítomné velice potěšila svými zákroky Eliška Braunsteinová, která odehrála svůj první turnaj a vytvořila, tak nově vzniklou brankařskou dvojici s Janou Pýchovou. V útočné fázi se dokázaly gólově prosadit zejména Adriana Skokanová. Dále do jednotlivých utkání zasáhly a předvedly své doposud získané házenkářské dovednosti Tereza Pospíšilová, Aneta Navrátilová, Andrea Brožová, Lucie Brožová, Eliška Teperová, Michaela Šmídová, Anička Mrázová, Kristýna Baumgartnerová, Elena Káninská, Barbora Kosinová a Nela Helekalová.

Závěrem je také nutné poděkovat fandícím rodičům a dalším fanouškům, kteří v průběhu jednotlivých utkání vytvořili dívkám opravdu domácí kulisu. Celý turnaj lze hodnotit pouze pozitivně, vzhledem postupnému hernímu růstu a získávání zápasových zkušeností a také týmovému a kamarádskému přístupu celého poděbradského družstva. Dívky mají v rámci této soutěže možnost získat tolik potřebné zkušenosti, které se jim v budoucnu určitě budou hodit, nutno dodat, že to budou mít v této sezóně opravdu těžké. Co dodat – NEVER GIVE UP!!! – Nikdy se nevzdávej. Všem poděbradským házenkářkám a děkujeme za reprezentaci našeho klubu.


Tréninkové a zápasové vybavení dívčího týmu klubu Házená Poděbrady bylo v roce 2022 pořízeno za podpory NADACE ČEZ