Házená Poděbrady

Poděbradské žákyně zakončily sezónu na Mělníce

V sobotu 20. května 2023 vyrazil tým žákyň poděbradského házenkářského klubu k poslednímu turnaji jarní části Středočeské ligy starších žákyň do Mělníka. Na venkovním hřišti školy IŠST měly možnost odehrát celkem tři utkání, když soupeřkami jim byly již tradičně týmy Házená Mělník, Sokol Bělá pod Bezdězem a Sparta Kutná Hora. Na turnaj byla nominována patnáctičlenná sestava, když pouze Anička Mrázová a Aneta Navrátilová (zranění) se nemohly zúčastnit.

Na začátek se sluší připomenout, že tým poděbradský dívek je opravdový nováčkem soutěže a to vzhledem k věkovému deficitu, a také zkušenostem, když v průběhu této soutěže poděbradské dívky nastupují proti již velice zkušeným protivnicím. Proto hlavním cílem pro tuto sezónu je a bude získávání tolik potřebných zkušeností, učit se novým věcem a v praxi vyzkoušet házenkářské dovednosti, které získávají při tréninku. Nicméně již nyní platí, že díky tomu, je v každém turnaji znát postupné zlepšování celého týmu. Opravdovým bonusem tohoto družstva dívek je také vytvoření tolik potřebného týmového ducha, který v tomto družstvu dívek opravdu funguje. Na všech dívka je vidět v průběhu jara obrovský progres, což potvrzují všichni aktéři celé Středočeské ligy starších žákyň. Velice pozitivní je, že se v jednotlivých zápasech dokáže střelecky prosadit téměř celý tým, což určitě důsledkem toho, že v průběhu celého ročníku odehrála všechna děvčata téměř stejný čas a měla tak možnost se postupně zlepšovat.

V prvním utkání narazily Poděbradské házenkářky na nejlepší tým dlouhodobé soutěže a pozdější přebornice Středočeského kraje, tedy domácí tým Házená Mělník. Ten předvedl svou tradiční hru, které zatím vzhledem k výše uvedeným skutečnostem nemůžeme konkurovat, nicméně již v tomto utkání byl vidět na poděbradských dívkách posun ve všech herních dovednostech.

Také druhé utkání turnaje s týmem Bělé pod Bezdězem mělo pro poděbradské dívky podobný ráz jako úvodní utkání, když musely, čelil velkým zkušenostem a fyzické převaze soupeřek. I zde platí, že díky takovým utkáním se můžou poděbradské házenkářky postupně zlepšovat a získávat tolik potřebné herní zkušenosti. Za zmínku určitě stojí, že poděbradská děvčata dokázala v průběhu tohoto utkání, hned čtrnáctkrát překonat brankařku soupeřek.

V posledním utkání turnaje, ale také podzimní části Středočeské ligy starších žákyň, narazily Poděbraďáčky na družstvo Sparta Kutná Hora, která disponuje vedle starších a již zkušených hráček, také hráčkami, které mají podobné zkušenosti jako poděbradské házenkářky. V tomto utkání trenér Kutnohorských dívek dal přeci jen větší prostor zkušenějším kutnohorským hráčkám, které si v pohodě pohlídaly vítězství v zápase.

V brance velice potěšily svými zákroky obě brankařky Eliška Braunsteinová a Jana Pýchová, které ve všech utkáních pravidelně střídaly a tým určitě podržely. Z čeho mají trenéři velkou radost, je fakt, že v útočné fázi se střelecky dokázala prosadit hned sedmička poděbradských házenkářek, nejvíce Anežka Thérová s šesti brankami, dále Tereza Pospíšilová (5), Elena Káninská (5), Adriana Skokanová (4), Eliška Farkačová (1), po jedné brance vstřelily Andrea Brožová a Barbora Kosinová. Dále do jednotlivých utkání zasáhly a předvedly své doposud získané házenkářské dovednosti Nela Helekalová, Luisa Kociánová, Lucie Brožová, Michaela Šmídová, Kristýna Baumgartnerová a Eliška Teperová.

Závěrem je také nutné poděkovat fandícím rodičům a dalším fanouškům, kteří v průběhu jednotlivých utkání vytvořili dívkám opravdu domácí kulisu.

Celý turnaj lze hodnotit pouze pozitivně, vzhledem postupnému hernímu růstu a získávání zápasových zkušeností a také týmovému a kamarádskému přístupu celého poděbradského družstva. Dívky měly v rámci této soutěže možnost získat tolik potřebné zkušenosti, které se jim v budoucnu určitě budou hodit, nutno dodat, že to budou mít v této sezóně opravdu těžké. Co dodat – NEVER GIVE UP!!! – Nikdy se nevzdávej. Všem poděbradským házenkářkám a děkujeme za reprezentaci našeho klubu.

Všechny poděbradská děvčata se už těší na podzimní část nové sezóny, kdy se Klub Házená Poděbrady se bude účastnit již dvou ryze dívčích soutěží, Středočeské ligy starších a mladších žákyň. A to zejména díky rapidním nárůstu dívčí složky členské základny.

Další utkání sehrají poděbradské dívky v rámci tréninků v průběhu června s družstvem Sparta Kutná Hora

Střelecká tabulka sezóny 2022/2023

JménoPříjemníBranky
AnežkaThérová50
AnetaNavrátilová21
TerezaPospíšilová19
EliškaFarkačová18
EliškaTeperová16
AndreaBrožová15
AdrianaSkokanová13
BarboraKosinová12
ElenaKáninská8
NelaHelekalová5
LuisaKociánová4
LucieBrožová3
KristýnaBaumgartnerová1