Házená Poděbrady

Poděbradské žákyně zakončily sezónu přátelským utkáním s družstvem Sparta Kutná Hora

Na úplný závěr sezóny si poděbradské házenkářky pozvaly v rámci pondělního tréninku dne 12. 6. 2023 k přátelskému utkání dívčí družstvo Sparty Kutná Hora. Vzhledem k tomu, že sehrání takového utkání ještě neumožňuje „domácí“ hřiště u ZŠ TGM Žižkov, musely poděbradské žákyně využít hřiště TGM město. Kde díky alespoň základnímu zázemí odehrály také všechny doposud odehrané mistrovské utkání. Za tuto možnost patří velký dík vedení ZŠ TGM.

K samotnému utkání měli poděbradští trenéři k dispozice opravdu velký počet hráček, když sestava čítala dvaadvacet svěřenkyň, což by s přehledem stačilo na sestavení dvou „fotbalových jedenáctek“. Nutno poznamenat, že aktuální sestava družstva poděbradských žákyň nebyla ještě kompletní.

Po dohodě s trenérkou hostujícího družstva se přátelské utkání hrálo netradiční 4 x 15 min, přičemž poděbradští trenéři vytvořili tři šestice, které pravidelně po 5 min střídaly. Takže všechna děvčata dostala v průběhu utkání absolutně stejný prostor ve hře. Za zmínku určitě stojí, že některé dívky v obou týmech odehrály svůj opravdu první zápas „velké“ házené. Při složení samotných šestic již trenéři mysleli na budoucí kádry týmů starších a mladších žákyň, kdy jedna šestice byla vytvořena pouze z dívek, které na podzim budou hrát v týmu mladších žákyň. Nutno poznamenat, že všechny tři šestice se v průběhu utkání dokázaly jak herně, tak střelecky prosadit. V brance kromě již stávajících brankařek Jany Pýchové a Elišky Braunsteinové, dostala poprvé příležitost také Karolína Javůrková. Samotné utkání bylo velmi vyrovnané a bohaté na branky, když bylo k vidění hned 69 branek na obou stranách. V dresu domácích žákyň se nejvíce dokázala prosadit trojice Eliška Farkačová, Adriana Skokanová a Elena Káninská. Konečným výsledek 33:36 jasně ukázal, že celý poděbradský dívčí tým jde správnou cestou a trenéři věří, že již na podzim přijdou také první výhry v mistrovské soutěži.

Všechny poděbradská děvčata se už těší na podzimní část nové sezóny, kdy se Klub Házená Poděbrady se bude účastnit již dvou ryze dívčích soutěží, Středočeské ligy starších a mladších žákyň. A to zejména díky rapidním nárůstu dívčí složky členské základny. Jako přípravu na podzimní soutěž celý tým podstoupí herní a kondiční soustředění na Pomezních boudách.

Poslední akcí letošní sezóny bude pro tým poděbradských žákyň již tradiční trénink s rodiči a rodinnými příslušníky, který bude okořeněn také vzájemným utkáním.

Sestava družstva a statistiky s utkání se Spartou Kutná Hora

čísloJménoPříjemníBranky
5EliškaFarkačová6
6AnnaMrázová
7EliškaTeperová3
9AnežkaThérová3
11MichaelaŠmídová
12LucieBrožová3
13BarboraKosinová3
14TerezaTýmová
16ElenaKáninská5
17KristýnaBaumgartnerová
22NelaHelekalová
23TerezaPospíšilová1
25NikolaFestová
26AdrianaSkokanová5
31NicoleSollier
55AndreaBrožová2
69AnetaNavrátilová2
81AmyZeman
88HanaČiháková
 Brankařkyzásahy
1KarolínaJavůrková2
8JanaPýchová7
24EliškaBraunsteinová6