Házená Poděbrady

Poděbradští mladší žáci opět dvakrát úspěšní

V neděli 12. října pokračoval ve své mistrovské sezóně také tým mladších žáků poděbradského házenkářského klubu, když pod trenérským vedením Dalibora Macana zavítal ve druhém kole podzimní části Středočeské ligy mladších žáků do Bělé p.B.. Samotná soutěž – Středočeská liga mladších žáků- chlapců má pro letošní sezónu celkem osm účastníků, kteří jsou v podzimní části rozdělení do dvou čtyřčlenných skupin. Ve skupině A na sebe narazí chlapecká družstva Házená Poděbrady, Handball Úvaly A, Sokol Bělá p. Bezdězem a Auto Škoda Mladá Boleslav. Ve skupině B pak své síly změří Jiskra Zruč n./S., Handball Úvaly B, Házená Mělník a HC Kolín. Mimo to se ještě hraje tzv. skupina Mix, kde na sebe naráží smíšená družstva dívek a chlapců, kde jsou účastníky Lions Hostivice, Sparta Kutná Hora, Sokol Kostelec n/L., Sokol Libčice n/Vlt. a Spartak Příbram. Mimo to se ještě hraje „samostatná“ soutěž mladších žákyň, za účasti týmů Házená Poděbrady, Sokol Bělá p./B, Házená Mělník, TJ Turnov, Sk Hudlice a Auto Škoda Mladá Boleslav. Celkem tedy ve Středočeských ligách mladšího žactva v sezóně 2023/2024 nastupuje celkem 19 družstev.

V útulné Bělské sportovní hale měli Poděbradští mladší žáci možnost odehrát opět celkem tři utkání, když soupeři jim byli týmy Handball Úvaly, Auto Škody Mladá Boleslav a Sokola Bělá pod Bezdězem. Na turnaj byla nominována pouze desetičlenná sestava, tedy družstvo poděbradských mladších žáků pro tento turnaj postrádalo z důvodu nemoci hned trojici stabilních hráček Adam Bradna, Petr Továrek a Jakub Bradna. Nicméně v tomto turnaji mohl trenér Macan vyzkoušet dvojici nováčků Matěje Semiráda a Lukáše Vokouna, kteří do tohoto turnaje měli za sebou pouze několik tréninků.

Vzhledem k tomu, že tento tým se teprve tvoří, je hlavním cílem pro tuto sezónu získávání tolik potřebných zkušeností, učit se novým věcem a v praxi vyzkoušet házenkářské dovednosti, které získávají chlapci při tréninku. Dalším dílčím cílem je pokusit se získat vítězství v oficiální mistrovské soutěži, což se tomuto tým v průběhu podzimu pravidelně daří, když díky již osmi vítězstvím a šestnácti bodům drží pěkné druhé místo v tabulce.

V prvním utkání narazili Poděbradští házenkáři na ambiciózní družstvo Mladé Boleslavi, které má ve své středu velice perspektivní chlapce. Nicméně tohoto soupeře dokázali poděbradští mladší žáci již třikrát porazit, tudíž na tuto tradici chtěli navázat také v tomto utkání.  Hned úvodu se Poděbradští mladší žáci ujeli vedení, které až do konce utkání nepustili. Konečným výsledkem 30:9 ve svůj prospěch, si tak poděbradští spravili střeleckou chuť hned v úvodním zápase v turnaji. Brankově se v tomto utkání nejvíce dařilo duu Mikuláš Beran, Kristian Macan.

V druhém utkání Poděbradští narazili asi na nejlepší klub ve Středočeském kraji, co se týče výsledků napříč všemi kategoriemi, tudíž je čekal velice těžký soupeř, Handball Úvaly A. Tento tým se prezentuje velice rychlou a agresivní házenou při které padá velmi mnoho branek. Nejinak tomu bylo také v tomto utkání, nicméně k velice rychlému a na branky bohatému utkání chtěli přispět také poděbradští. Bohužel jim velmi často v cestě stála branková konstrukce či velký počet technických chyb, nicméně všechny kluky je třeba za velice bojovný výkon v tomto utkání pochválit. Konečný výsledek 24:15 ve prospěch Úvalských, je toho důkazem. Střelecky se v tomto utkání dokázala prosadit hned sedm mladých poděbradských házenkářů, za zmínku určitě stojí velice sympatický výkon nováčka Lukáše Vokouna v poděbradské brance.

V posledním utkání turnaje narazili Poděbraďáci na družstvo Sokola Bělá p. B., se kterým v průběhu soutěže hrají vždy velice vyrovnané utkání. V samotném zápase bylo skóre vyrovnané pouze do 6 min prvního poločasu, poté Poděbradští mladší žáci utekli na rozdíl až šesti branek, který si postupně v závěru utkání zmenšoval. Konečný výsledek 17:15, zajistil druhou výhru na turnaji a průběžné druhé místo v soutěži.

V průběhu celého turnaje se v  brance představil nováček Lukáš Vokoun, který na tomto turnaji musel nahradit zraněného Adama Bradnu, nicméně předvedl celou řadu pěkných zákroků. Z čeho mají trenéři velkou radost, je fakt, že v útočné fázi se střelecky dokázalo prosadit hned osm poděbradský házenkářů.

Sestava týmu ml. žáků Házená Poděbrady: Lukáš Vokoun – Mikuláš Beran, Kristian Macan, Štěpán Cícha, Filip Urbánek, Daniel Urban, Jiří Potměšil, Jáchym Veselý, Ondřej Škopek a Matěj Semirád. Trenér: Dalibor Macan

Celý turnaj lze hodnotit pouze pozitivně, vzhledem postupnému hernímu růstu a získávání zápasových zkušeností a také dalším dvěma zaslouženým vítězstvím v oficiální soutěži. Chlapci mají v rámci této soutěže možnost získat tolik potřebné zkušenosti, které se jim v budoucnu určitě budou hodit. Co dodat – NEVER GIVE UP!!! – Nikdy se nevzdávej. Všem poděbradským házenkářům děkujeme za vzornou reprezentaci našeho klubu.

Další turnaj sehrají Poděbradští mladší žáci v rámci dalšího kola Středočeské ligy 25. listopadu 2023 v Mělníce.

Do týmu mladších žáků (r. 2011-2012) probíhá celoroční nábor. Více informací získáte na klubovém webu hazenapoděbrady.cz, případně tel. 603 343 096