Házená Poděbrady

Poděbradští mladší žáci opět s dvěma výhrami

V neděli 8. října pokračoval ve své mistrovské sezóně také tým mladších žáků poděbradského házenkářského klubu, když pod trenérským vedením Dalibora Macana zavítal ve druhém kole podzimní části Středočeské ligy mladších žáků do Bělé p.B.. Samotná soutěž – Středočeská liga mladších žáků- chlapců má pro letošní sezónu celkem osm účastníků, kteří jsou v podzimní části rozdělení do dvou čtyřčlenných skupin. Ve skupině A na sebe narazí chlapecká družstva Házená Poděbrady, Handball Úvaly A, Sokol Bělá p. Bezdězem a Auto Škoda Mladá Boleslav. Ve skupině B pak své síly změří Jiskra Zruč n./S., Handball Úvaly B, Házená Mělník a HC Kolín. Mimo to se ještě hraje tzv. skupina Mix, kde na sebe naráží smíšená družstva dívek a chlapců, kde jsou účastníky Lions Hostivice, Sparta Kutná Hora, Sokol Kostelec n/L., Sokol Libčice n/Vlt. a Spartak Příbram. Mimo to se ještě hraje „samostatná“ soutěž mladších žákyň, za účasti týmů Házená Poděbrady, Sokol Bělá p./B, Házená Mělník, TJ Turnov, Sk Hudlice a Auto Škoda Mladá Boleslav. Celkem tedy ve Středočeských ligách mladšího žactva v sezóně 2023/2024 nastupuje celkem 19 družstev.

V útulné Bělské sportovní hale měli Poděbradští mladší žáci možnost odehrát opět celkem tři utkání, když soupeři jim byli týmy Handball Úvaly, Auto Škody Mladá Boleslav a Sokola Bělá pod Bezdězem. Na turnaj byla nominována opět jedenáctičlenná sestava, tedy kompletní družstvo poděbradských mladších žáků. Tým bude potřeba v průběhu sezóny nutné doplnit o nové hráče ročníků narození 2011 a 2012.

Vzhledem k tomu, že tento tým se teprve tvoří, je a bude hlavním cílem pro tuto sezónu získávání tolik potřebných zkušeností, učit se novým věcem a v praxi vyzkoušet házenkářské dovednosti, které získávají chlapci při tréninku. Dalším dílčím cílem je pokusit se získat vítězství v oficiální mistrovské soutěži, protože tento tým doposud soutěž hranou na skóre nehrál.

V prvním utkání Poděbradští narazili asi na nejlepší klub ve Středočeském kraji, co se týče výsledků napříč všemi kategoriemi, tudíž je čekal velice těžký soupeř, Handball Úvaly A. Tento tým se prezentuje velice rychlou a agresivní házenou při které padá velmi mnoho branek. Nejinak tomu bylo také v tomto utkání, nicméně k velice rychlému a na branky bohatému utkání chtěli přispět také poděbradští. Bohužel jim velmi často v cestě stála branková konstrukce či velký počet technických chyb. Další atributem tohoto utkání byla odveta za úvodní zápas sezóny, kdy se podařilo poděbradským překvapivě zvítězit o šest branek. Proto hned od úvodu utkání na hřišti panoval tým Sokola Úvaly Konečný výsledek 23:10 ve prospěch Úvalských, je toho důkazem. Střelecky se v tomto utkání dokázala prosadit hned šestice mladých poděbradských házenkářů, za zmínku určitě stojí premiérové branky v mistrovské soutěži nováčka Jiřího Potměšila.

Ve druhém utkání narazili Poděbradští házenkáři na velice ambiciózní družstvo Mladé Boleslavi, které má ve své středu velice šikovné chlapce. Hned úvodu se Poděbradští mladší žáci ujeli vedení, které až do konce utkání nepustili. Konečným výsledkem 22:14 ve svůj prospěch, si tak poděbradští spravili střeleckou chuť po nevydařeném úvodním zápase. Brankově se v tomto utkání nejvíce dařilo kvartetu Mikuláš Beran, Kristian Macan, Daniel Urban a Štěpán Cícha.

V posledním utkání turnaje narazili Poděbraďáci na družstvo Sokola Bělá p. B., kterému určitě chtěli oplatit nešťastnou porážku z domácího turnaje. V samotném zápase bylo skóre vyrovnané pouze do 10 min prvního poločasu, poté Poděbradští mladší žáci utekli na rozdíl až pěti branek, který si udržovali až do konce utkání. Konečný výsledek 16:12, zajistil druhou výhru na turnaji a průběžné druhé místo v soutěži .

V průběhu celého turnaje se v  brance představil brankař Adam Bradna, který zatím nemá nikoho, kdo by mu kryl záda, nicméně předvedl celou řadu pěkných zákroků. Z čeho mají trenéři velkou radost, je fakt, že v útočné fázi se střelecky dokázalo prosadit hned osm poděbradský házenkářů, nejvíce Štěpán Cícha a Mikuláš Beran s deseti brankami, dále Daniel Urban (9), Kristian Macan (8), Filip Urbánek (4), Jáchym Veselý (3) a první tři branky v kariéře vstřelil Jiří Potměšil a opravdu první Ondra Škopek. Dále do jednotlivých utkání zasáhly a předvedly své doposud získané házenkářské dovednosti Petr Továrek a Jakub Bradna,.

Celý turnaj lze hodnotit pouze pozitivně, vzhledem postupnému hernímu růstu a získávání zápasových zkušeností a také dvěma zaslouženým vítězstvím v oficiální soutěži. Chlapci mají v rámci této soutěže možnost získat tolik potřebné zkušenosti, které se jim v budoucnu určitě budou hodit. Co dodat – NEVER GIVE UP!!! – Nikdy se nevzdávej. Všem poděbradským házenkářům děkujeme za vzornou reprezentaci našeho klubu.

Další turnaj sehrají Poděbradští mladší žáci v rámci dalšího kola Středočeské ligy 22. října 2023 v Úvalech. Do týmu mladších žáků (r. 2011-2012) probíhá celoroční nábor. Více informací získáte na klubovém webu hazenapoděbrady.cz, případně tel. 603 343 096