Házená Poděbrady

Poděbradští mladší žáci úspěšně bojovaly v Úvalech

V neděli 22. října pokračoval ve své sezóně také tým mladších žáků poděbradského házenkářského klubu, když pod trenérským vedením Dalibora Macana zúčastnil dalšího kola podzimní části Středočeské ligy mladších žáků, to tentokrát pořádal klub Sokol Úvaly. Samotná soutěž – Středočeská liga mladších žáků- chlapců má pro letošní sezónu celkem osm účastníků, kteří jsou v podzimní části rozdělení do dvou čtyřčlenných skupin. Ve skupině A na sebe narazí chlapecká družstva Házená Poděbrady, Handball Úvaly A, Sokol Bělá p. Bezdězem a Auto Škoda Mladá Boleslav. Ve skupině B pak své síly změří Jiskra Zruč n./S., Handball Úvaly B, Házená Mělník a HC Kolín. Mimo to se ještě hraje tzv. skupina Mix, kde na sebe naráží smíšená družstva dívek a chlapců, kde jsou účastníky Lions Hostivice, Sparta Kutná Hora, Sokol Kostelec n/L., Sokol Libčice n/Vlt. a Spartak Příbram. Mimo to se ještě hraje „samostatná“ soutěž mladších žákyň, za účasti týmů Házená Poděbrady, Sokol Bělá p./B, Házená Mělník, TJ Turnov, Sk Hudlice a Auto Škoda Mladá Boleslav. Celkem tedy ve Středočeských ligách mladšího žactva v sezóně 2023/2024 nastupuje celkem 19 družstev.

Ve sportovní hale v Úvalech měli Poděbradští mladší žáci možnost odehrát celkem tři utkání, když soupeři jim byli týmy Auto Škody Mladá Boleslav, Handball Úvaly a Sokola Bělá pod Bezdězem. Na turnaj byla opět nominována jedenáctičlenná sestava. Tým bude potřeba v průběhu sezóny nutné doplnit o nové hráče ročníků narození 2011 a 2012, což již díky náborových akci celkem daří.

Vzhledem k tomu, že tento tým se teprve tvoří, je a bude hlavním cílem pro tuto sezónu získávání tolik potřebných zkušeností, učit se novým věcem a v praxi vyzkoušet házenkářské dovednosti, které získávají chlapci při tréninku.

V úvodním utkání Poděbradští narazili asi na nejlepší klub ve Středočeském kraji, co se týče výsledků napříč všemi kategoriemi, tudíž je čekal velice těžký soupeř, Handball Úvaly A. Tento tým se prezentuje velice rychlou a agresivní házenou při které padá velmi mnoho branek. Nejinak tomu bylo také v tomto utkání, nutno poznamenat, že se mladým poděbradským házenkářům podařilo tým Úval A porazit. V tomto utkání hned od úvodu utkání na hřišti panoval tým Sokola Úvaly, které jasně potvrdili roli favorita celé skupiny A. Konečný výsledek 29:13 ve prospěch Úvalských, je toho důkazem. Střelecky se v tomto utkání dokázala prosadit hned pětice mladých poděbradských házenkářů.

V druhém utkání narazili Poděbradští házenkáři na Mladé Boleslavi, které již dokázali dvakrát porazit. Nejinak tomu nebylo ani v tomto utkání. Poděbradský tým si od začátku zápasu vybudovat čtyř až pěti brankový náskok, který postupně navyšoval až na konečný výsledek 20:11. Brankově se v tomto utkání nejvíce dařilo triu Mikuláš Beran, Kristian Macan a Filip Urbánek.

V posledním utkání na turnaje narazili Poděbraďáci na družstvo Sokola Bělá p. B., se kterým mají zatím vyrovnanou bilanci. V samotném zápase měli Poděbradští navrch hned od začátku a pohodový náskok si držet po celé utkání. Konečný výsledek 21:11.

V průběhu celého turnaje se v poděbradské brance představil brankař Adam Bradna, který zatím nemá nikoho, kdo by mu kryl záda. Z čeho mají trenéři velkou radost, je fakt, že v útočné fázi se střelecky dokázala prosadit hned osm poděbradský házenkářů, nejvíce Mikuláš Beran s třinácti brankami, dále Kristian Macan (12), Daniel Urban (10), Filip Urbánek (9), Štěpán Cícha (7), a první branky v kariéře vstřelili Petr Továrek, Ondra Škopek a Jirka Potměšil. Dále do jednotlivých utkání zasáhly a předvedly své doposud získané házenkářské dovednosti Jakub Bradna a Jáchym Veselý.

Celý turnaj lze hodnotit pouze pozitivně, vzhledem postupnému hernímu růstu a získávání zápasových zkušeností a také dalším dvěma zaslouženým vítězstvím v oficiální soutěži. Chlapci mají v rámci této soutěže možnost získat tolik potřebné zkušenosti, které se jim v budoucnu určitě budou hodit. Co dodat – NEVER GIVE UP!!! – Nikdy se nevzdávej. Všem poděbradským házenkářům děkujeme za vzornou reprezentaci našeho klubu.

Další turnaj sehrají Poděbradští mladší žáci v rámci dalšího kola Středočeské ligy 12. listopadu 2023 v Bělé p. Bezdězem.