Házená Poděbrady

Poděbradští mladší žáci úspěšně vstoupili do nové sezóny

V sobotu 23 září zahájil svou sezónu také tým mladších žáků poděbradského házenkářského klubu, když pod trenérským vedením Dalibora Macana pořádal úvodní kolo podzimní části Středočeské ligy mladších žáků. Samotná soutěž – Středočeská liga mladších žáků- chlapců má pro letošní sezónu celkem osm účastníků, kteří jsou v podzimní části rozdělení do dvou čtyřčlenných skupin. Ve skupině A na sebe narazí chlapecká družstva Házená Poděbrady, Handball Úvaly A, Sokol Bělá p. Bezdězem a Auto Škoda Mladá Boleslav. Ve skupině B pak své síly změří Jiskra Zruč n./S., Handball Úvaly B, Házená Mělník a HC Kolín. Mimo to se ještě hraje tzv. skupina Mix, kde na sebe naráží smíšená družstva dívek a chlapců, kde jsou účastníky Lions Hostivice, Sparta Kutná Hora, Sokol Kostelec n/L., Sokol Libčice n/Vlt. a Spartak Příbram. Mimo to se ještě hraje „samostatná“ soutěž mladších žákyň, za účasti týmů Házená Poděbrady, Sokol Bělá p./B, Házená Mělník, TJ Turnov, Sk Hudlice a Auto Škoda Mladá Boleslav. Celkem tedy ve Středočeských ligách mladšího žactva v sezóně 2023/2024 nastupuje celkem 19 družstev.

Na nově otevřeném venkovním hřišti sportovního areálu Ostende měli Poděbradští mladší žáci možnost odehrát celkem tři utkání, když soupeři jim byli týmy Auto Škody Mladá Boleslav, Handball Úvaly a Sokola Bělá pod Bezdězem. Na turnaj byla nominována jedenáctičlenná sestava, s tím, že do tohoto turnaje byl také nominován nový člen týmu mladších žáků (Jiří Potměšil), který tak mohl začít získávat tolik potřebné zápasové zkušenosti. Tým bude potřeba v průběhu sezóny nutné doplnit o nové hráče ročníků narození 2011 a 2012.

Vzhledem k tomu, že tento tým se teprve tvoří, je a bude hlavním cílem pro tuto sezónu získávání tolik potřebných zkušeností, učit se novým věcem a v praxi vyzkoušet házenkářské dovednosti, které získávají chlapci při tréninku. Dalším dílčím cílem je pokusit se získat vítězství v oficiální mistrovské soutěži, protože tento tým doposud soutěž hranou na skóre nehrál.

V prvním utkání narazili Poděbradští házenkáři na velice ambiciózní družstvo Mladé Boleslavi, které má ve své středu velice šikovné chlapce. Ti z počátku utkání, které jako všechna ostatní ve Středočeské lize se budou systémem 2 x 15 min, se mnohem lépe vypořádali skluzkým povrchem zapříčiněným nočním deštěm a ještě ve 2 min 2. poločasu vedli v poměru 4:7. Pak však přišlo opravdové probuzení Poděbradského týmu, což znamenalo 11-ti brankovou šnůru v řadě bez inkasovaného gólu a konečný stav utkání 15:7 ve prospěch domácího týmu.  Brankově se v tomto utkání nejvíce dařilo triu Mikuláš Beran, Kristian Macan a Štěpán Cícha. Ve druhém poločase tým podržel v brance Adam Bradna, když inkasoval pouze jednu branku.

Ve druhém utkání Poděbradští narazili asi na nejlepší klub ve Středočeském kraji, co se týče výsledků napříč všemi kategoriemi, tudíž je čekal velice těžký soupeř, Handball Úvaly A. Tento tým se prezentuje velice rychlou a agresivní házenou při které padá velmi mnoho branek. Nejinak tomu bylo také v tomto utkání, nicméně k velice rychlému a na branky požehnané utkání přispěly také domácí hráči. Velice dobře se vypořádali s vysunutou a aktivní obranou soupeře, díky také čemuž téměř v celém utkání stále vedli. Konečný výsledek 22:16 ve prospěch domácího týmu je toho důkazem. Střelecky se kromě předchozí trojice dokázal prosadit také Daniel Urban.

V posledním utkání turnaje narazili Poděbraďáci na družstvo Sokola Bělá p. B., které disponuje hráči, kteří mají podobné zkušenosti jako poděbradští házenkáři. V samotném zápase bylo skóre dlouho velice vyrovnané, nicméně na začátku druhého poločasu domácí utekli na rozdíl dvou a tří branek. Bohužel v úplném závěru utkání jim došli síly což nakonec znamenalo velice krutou porážku o jednu branku 12:13.

V průběhu celého turnaje se v domácí brance představil brankař Adam Bradna, který zatím nemá nikoho, kdo by mu kryl záda. Z čeho mají trenéři velkou radost, je fakt, že v útočné fázi se střelecky dokázala prosadit hned šestice poděbradský házenkářů, nejvíce Kristian Macan s třinácti brankami, dále Mikuláš Beran (11), Daniel Urban (8), Štěpán Cícha (7), Filip Urbánek (6) a po první tři branky v kariéře vstřelil Jáchym Veselý. Dále do jednotlivých utkání zasáhly a předvedly své doposud získané házenkářské dovednosti Petr Továrek, Jakub Bradna, Ondřej Škopek a Jiří Potměšil.

Celý turnaj lze hodnotit pouze pozitivně, vzhledem postupnému hernímu růstu a získávání zápasových zkušeností a také dvěma zaslouženým vítězstvím v oficiální soutěži. Chlapci mají v rámci této soutěže možnost získat tolik potřebné zkušenosti, které se jim v budoucnu určitě budou hodit. Co dodat – NEVER GIVE UP!!! – Nikdy se nevzdávej. Všem poděbradským házenkářům děkujeme za vzornou reprezentaci našeho klubu.

Další turnaj sehrají Poděbradští mladší žáci v rámci dalšího kola Středočeské ligy 7. října 2023 v Bělé p. Bezdězem.

Do týmu mladších žáků (r. 2011-2012) probíhá celoroční nábor. Více informací získáte na klubovém webu www.hazenapodebrady.cz, případně tel. 603 343 096