Házená Poděbrady

Poděbradští starší žáci ve městě automobilů

Autor: Jiří Myslivec

Na další dva zápasy odjel tým starších žáků do Mladé Boleslavi. Tým opět trápila marodka, kdy kvůli nemoci nemohli nastoupit Sebastián Martinec a David Macan. Dále na pravém křídle chyběl kvůli zranění Kristián Malich. Trenér tak měl na střídání pouze dva hráče. Tým se však i s tím vyrovnal ohromnou bojovností.

V prvním zápase nastoupili házenkáři z Poděbrad proti domácímu týmu Auto Škoda Mladá Boleslav. Hned od začátku se vrhli do utkání s velkou bojovností, a hlavně dobře fungující týmovou chemií. Obrana, která je od zimní přestávky výrazně vylepšená opět pracovala na plné obrátky. Je to základ, ze kterého v jarní části soutěže celý tým vychází. V útoku se projevil týmový duch a hráči ukázali trenérovi, že prakticky všichni mají střelecké ambice. Z dálky se znova prosazoval, po zranění navrátivší Petr Čížek. Dalšími góly z úrovně 11 metrů ho podpořil Filip Málek. Ostatním se dařilo dostávat se po kombinacích celého útoku až do střelby z brankoviště. Každý hráč kromě brankáře vstřelil v utkání alespoň dva góly. Bohužel černou skvrnou zápasu bylo zranění Davida Kadeřábka. Ten si pár minut před koncem zápasu zranil zápěstí a musel odejet se na ošetření do Boleslavské nemocnice. Věříme, že sádra na ruce dlouho nezůstane. Zápas se vyvinul, jako již obvykle u poděbradských házenkářů, do infarktové koncovky. Půl minuty před koncem vedl soupeř o jediný gól, a tak si již tradičně vzal trenér oddechový čas, aby tým vyladil taktiku na posledních pár sekund. Znova se to ukázalo jako prospěšné. Tým Boleslavy 8 sekund před koncem fauloval a z nařízeného sedmimetrového hodu se Petr Čížek nemýlil. Zápas tak skončil remízou 20:20

Ve druhém zápasy nastoupili házenkáři z Poděbrad proti lídrovi tabulky týmu Sokol Úvaly A. V zápase před tímto utkání prohrál Kolín s Úvaly o hrozivý rozdíl 18 gólů. Bylo sympatické, že se poděbraďáci horkého favorita nezalekli, byť soupeři byli o jeden až dva roky starší. Na začátku utkání se dokonce dvakrát dostali do vedení a drželi s favorizovaným soupeřem krok. Ve čtrnácté minutě stáhli naši hráči náskok soupeře dokonce na jediný gól a stále byli soupeři na dostřel. Do druhého poločasu nastoupili naši hráči se ztrátou pěti gólů, ale ani v takový okamžik neztratili bojovnost, ačkoliv na střídání byl, po zranění Kádi, již jen jediný hráč. Po pěti minutách hry se však dostal zápas do nervózního stavu způsobeného chybami u stolku zapisovatelů. Jasným důkazem chyb je zápis, kdy dvouminutový trest byl připsán Davidu Macanovi, který k zápasu vůbec nenastoupil a ležel doma s teplotou. Časoměřiči příliš hru nesledovali, čehož si všimli diváci i trenér. Po nezapsání gólu na stranu Poděbrad, se silně ozval emotivní trenér Jirka Myslivec. Výsledkem byla žlutá karta pro trenéra a dvouminutový trest. Trenér tak šel řídit tým na dvě minuty z hlediště. Samozřejmě, že nepřipsání jednoho gólu pro zápas nic neznamenalo, ale hráči viděli, že pokud dojde ke zjevné nespravedlnosti, trenér se jich zastane. Trenér je člen týmu. Po této fázi zápasu, kdy se chvílema hrálo i čtyři na čtyři, se favorizovaný tým dostal do většího náskoku a nakonec vyhrál 32:22. Naši hráči však zanechali dobrý dojem z bojovné hry což diváci v hledišti ohodnotili.

Tým nastoupil do zápasů v omezeném složení s Matějem Benešem v brance. Na křídlech hráli Jakub Procházka, Erik Sidibe a Ondřej Cipísek Beneš. Na pivotu se nedříve střídali David Kadeřábek a Tomáš Modlík. Po zranění Davida dohrál oba zápasy na pivotu jen Tomáš. Na spojkách byli Petr Čížek, Filip Málek a Šimon Škoch. Na lavičce byl trenér Jirka Myslivec a vedoucí týmu Štěpánka Škochová.

Za tři týdny nás čekají další tři zápasy při domácím turnaji v Poděbradech. Všichni poděbradští příznivci jsou srdečně zváni, aby přišli náš tým podpořit.