Házená Poděbrady

Poslední lednovou sobotu se v Poděbradech opět hrála miniházená

Již podruhé v novém roce se mohlo představit družstvo přípravky a to opět v domácím přípravném turnaji v Poděbradské městské sportovní hale.

V sobotu 28. ledna 2023 pořádal házenkářský klub Házená Poděbrady již druhý letošní přípravný turnaj miniházené. Turnaj, kterého se na dvou hřištích zúčastnilo celkem devět družstev, odehrál vždy každý tým celkem šest utkání. Své doposud získané házenkářské dovednost mohly velkému počtu přítomných diváků a fanoušků předvést tři smíšená družstva HC Kolín, dvě chlapecká družstva Jiskry Zruč n./S., smíšený tým Autoškoda Mladá Boleslav a ryze dívčí družstvo Házené Mělník.

Domácí trenéři do turnaje nasadili i přes velkou marodku celkem dva týmy. Tým označený jako Poděbrady 1 byl téměř celý vytvořen z nejmladších dívek domácího klubu. Družstvo s označení Poděbrady 2 bylo naopak komplet v chlapeckém složení.

Obě dvě družstva nejmenších poděbradských házenkářek a házenkářů, opět procházela celým turnajem velice úspěšně, když jejich hra měla neskutečně vzestupnou tendenci, co se týče postupného zlepšování jednotlivých herních dovedností. Velkou pochvalu za své výkony zaslouží všechny děti z týmu Přípravky, kteří byli díky své bojovnosti rovnocennými soupeři všem zúčastněným družstvům. 

V průběhu všech utkáních dokázali svěřenci trenérů Radovana Kobyláka a Hany Vejvarové opět vstřelit mnoho branek a na druhé straně předvedli poděbradští brankáři nespočet pěkných zákroků před zraky svých fanouškům z řad rodičů a kamarádů. Opět v průběhu celého turnaje platilo pravidlo, že všechny děti dostaly „absolutně“ stejné prostor ve hře, když i na postu brankáře se postupně vystřídaly všechny děti. Na konci turnaje byly všechny zúčastněné týmy odměněny za předvedené výkony sladkou odměnou.

Velké poděkování patří také osmi dívkám a chlapcům z družstev staršího a mladšího žactva, Eleně Káninské, Báře Kosinové, Aničce Mrázové, Petru Čížkovi, Davidu Kadeřábkovi, Štěpánu Cíchovi, Adamu Bradnovi, Ondrovi Škopkovi, kteří se pod vedení Jirky Myslivce a Tomáše Vejvara skvěle zhostili pozice rozhodčích a celý turnaje, tak mohl bez proběhnout problémů. Velký díky patří také Tomáši Černému, který se opět na jedničku zhostil funkce moderátora a časoměřiče. A také naší šikovné fotografce paní Mirce Cíchové.

Jednotlivé poděbradské týmy nastoupily v následujícím složení:

Házená Poděbrady 1:

Anežka Černá, Rozárka Černá, Hanka Čiháková, Martina Petrová, Jakub Bradna, Max Krejčí, Matěj Černý

Házená Poděbrady 2:

Filip Svoboda, Jan Bulíček, Šimon Cícha, Antonín Loudil, Jakub Loudil, Filip Mansour, Štěpán Rathouský

Všem dětem děkujeme za reprezentaci našeho klubu a rodičům za podporu v hledišti, kterým také děkujeme za podporu dětí při jejich sportování.

Do házenkářského klubu stále probíhá celoroční nábor chlapců a dívek ročníků (2009 – 2015), více info na klubové webu www.hazenapodebrady.cz, případně tel. 603 343 096