Házená Poděbrady

Poslední pozimní turnaj Středočeské ligy přípravek miniházené pořádaly Poděbrady

V sobotu 25. 11. 2023 se uskutečnil v Poděbradské městské sportovní hale Bios poslední podzimní turnaj Středočeské ligy přípravek miniházené. Do lázeňského města přijelo a turnaje se zúčastnilo celkem družstev osm. Dvě hřiště na miniházenou, která byla instalována na palubovce městské haly si tak mohly vyzkoušet děti dvou družstev Házené Mělník, Sokola Úvaly, a po jednom družstvu Sokola Bělá p./B. A SK Hudlic.

Domácí klub Házená Poděbrady do turnaje nasadil hned dva týmy. První tým byl vytvořen z dětí, které se házené věnují aktivně v klubu házená Poděbrady. Zato druhý poděbradský tým pod vedením hlavního trenéra klubu Tomáše Vejvara byl opravdu speciální, když byl sestaven celý z dětí z kroužku Poděbraďáček, který náš klub již třetím rokem organizuje u ZŠ TGM Poděbrady Žižkov. Děti si tak mohly vyzkoušet atmosféru opravdového turnaje minihazené.

V úvodních duelech byla vidět na všech poděbradských dětech mírná nervozita. V dalších zápasech, kterých mimochodem každý tým odehrál na turnaji celkem šest, se postupně všechny děti zlepšovaly a to jak v útočné tak obranné fázi hry. Velice příjemný zpestření pro všechny zúčastněné děti byly tzv. „shoot-outy“ tedy nájezdy, které byly součástí zakončení každého zápasu. Všechny děti tak měly možnost vystřelit na branku a vstřelit gól. Jak už bývá u poděbradských trenérů Hanky Vejvarové a Radka Kobyláka těchto kategorií pravidlem, všechny děti dostaly stejný herní prostor na hřišti a mohly si tak všechny utkání náležitě užít. Také na postu brankáře se postupně vystřídaly postupně téměř všechny děti obou poděbradských družstev. Za zmínku také stojí hlasitá podpora z řad rodičů a kamarádů malých poděbradských házenkářek a házenkářů v hledišti poděbradské městské sportovní haly. Velké poděkování také patří, již o něco zkušenějším hráčům a hráčkám klubu Házená Poděbrady, jmenovitě Petrovi Čížkovi, Davidu Macanovi, Mirkovi Braňkovi, Báře Kosinové, Nele Helekalové, Tereze Bártové, Janě Pýchové a Tereze Pospíšilové, kteří opět vyzkoušeli roli rozhodčího.

Na konci turnaje všechny zúčastněná družstva obdržely od pořadatele turnaje zaslouženou sladkou odměnu.

Poděbradský tým číslo jedna do turnaje nastoupil ve složení: Šimon Cícha, Matyáš Matula, Benedikt Kulich, Julie Šmelhausová, Jiřina Žaloudková, Filip Svoboda, Jan Bulíček a Matyáš Vinš.

Za druhý poděbradský tým, který byl složen z děti z kroužku Poděbraďáček nastoupil: Ondřej Nič, Jonáš Hnát, Filip Šprings, David Feher, Daniel Vávra, Mykhailo Shapovalov a Ráchel Vladyková.

Všem děkujeme za vynikající reprezentaci našeho házenkářského klubu.

Do týmu Přípravky (r. 2015-2017) probíhá celoroční nábor. Více informací získáte na klubovém webu hazenapoděbrady.cz, případně tel. 603 343 096