Házená Poděbrady

Poslední soutěžní zápasy starších žáků této sezóny v Hostivici

autor: J. Myslivec

V posledních zápasech dlouhodobé soutěže čekali na náš tým starších žáků týmy Lions Hostivice a Sparta Kutná Hora. Oba týmy jsou z předních příček tabulky, přesto se jich náš tým nezalekl. Zápasy se hrály v pěkné hale v Hostivici.

V prvním zápase nastoupili naši hráči proti týmu Lions Hostivice. Hned o začátku drželi naši hráči se soupeřem krok. V prvním poločase dokonce chvíli vedli, ale ani potom nepustili soupeře k velkému náskoku. Hráči bojovali a nedávali soupeři nic zadarmo. Přesto docházelo k několika technickým chybám, které soupeř trestal. Naši hráči produkovali svojí nápaditou hru, kterou se snažili uvolnit co nejlepší místo pro střelce Petra Čížka. Ten pak obvykle proměňoval své střely. Střelecky se v tomto zápase dařilo i Davidu Macanovi. Do hry se stále více daří zapojovat i křídla, což pomáhá roztáhnout soupeřovu obranu. Jako velký bojovník se ukázal i David Kadeřábek, kterého soupeř na pivotu rozhodně nešetřil. Přesto se i on střelecky prosadil. V druhé polovině již hráčům opět docházely fyzické síly. Je to něco, na co se bude potřeba v příští sezóně zaměřit. Nakonec díky slabšímu výkonu ve druhém poločase prohráli naši házenkáři 39:26, ale rozhodně ostudu neudělali.

V druhém zápase nastoupili proti týmu Sparta Kutná Hora. I zde na počátku se dostali poděbradští do vedení. Soupeř se opět nemilosrdně pustil do pivota Davida Kadeřábka, a hráč Kutné Hory si dokonce již čtvrté minutě vysloužil červenou kartu. V okamžiku, kdy nastoupil místo Davida Tomáš Modlík soupeř již tolik agresivní na pivota nebyl. Brankáři Matějovi se v tomto zápase dařilo rozhodně více než v prvním utkání. To bylo hodně znát. Dokonce Matěj kryl i rychlý útok soupeře. To ho nahodilo k dobrému výkonu. Naši hráči znova hráli svojí hru, ve které se snažili uvolňovat dobrá místa pro střelce. Ve čtrnácté minutě první půle po sérii vyloučení se však soupeři podařilo odskočit na významnější rozdíl. V té chvíli se přestala dařit střelba Petru Čížkovi dílem kvality soupeřova brankáře a dílem nepřesnosti střelby. Oproti prvnímu zápasu však vylepšil střelbu náš druhý střelec Filip Málek. Ve druhém poločase naši hráči nesvěsili hlavy a bojovali dál. Přes to nakonec po bojovném sympatickém výkonu zápas prohráli 24:17.

V zápasech ukázali naši hráči bojovnost, kdy se nezalekli soupeřů z čela tabulky. Ukázali, že se máme na příští sezónu na co těšit. V této sezóně sbírali nováčkovské zkušenosti v soutěži starších žáků. V tomto soutěžním roce ještě plánují trenéři sehrát přátelské utkání, na kterém se již začali domlouvat s týmem Kolína. Tým starších žáků nastoupil ve složení Matěj Maty Beneš v brance, na spojkách Petr Čížek, Filip Málek, Šimon Škoch, Sebastián Séba Martinec a David Macan, na pivotu již tradiční dvojice David Káďa Kadeřábek a Tomáš Modlajs Modlík a na křídlech Erik Sidibe, Ondřej Beneš a Kristián Macan. Na lavičce jako trenéři byli Jirka Myslivec a Dalibor Macan.