Házená Poděbrady

Předposlední kolo Středočeské ligy odehrály starší žákyně v Mělníce

V neděli 26. 11. 2023 se tým starších žákyň zúčastnil dalšího již 5. kola Středočeské ligy starších žákyň, tedy soutěže, kde se utkávají pouze a jen dívčí týmy. Samotná soutěž – Středočeská liga starších žákyň má pro letošní sezónu celkem šest účastníků, když vedle Házené Poděbrady se ligy dále účastní dívčí týmy Sparty Kutná Hora, Sokola Bělá p. B, Spartaku Příbram, Házené Mělník a Lions Hostivice. Tým poděbradský starších žákyň již tuto soutěž hraje druhým rokem a je to znát na předvedených výkonech jednotlivých zápasech, nicméně stále je znát věkový deficit, vzhledem k tomu, že základní kostra týmu je tvořena z dívek, které v kategorii starších žáček hrají „prvním“ rokem. V průběhu této soutěže v letošním roce budou tak poděbradské dívky nadále sbírat hlavně zkušenosti utkáních proti již zkušenějším protivnicím. Proto hlavním úkolem trenérů pro toto družstvo pro tuto sezónu bude získávání tolik potřebných zkušeností, učit se novým věcem a v praxi vyzkoušet házenkářské dovednosti, které získávají při tréninku. Bohužel do turnajů v podzimní části nebyl tým ani jednou kompletní, toto platilo i v tomto turnaji, kdy družstvu chyběla zejména dvojice Eliška Farkačová a Adriana Skokanová. Tým starších žákyň naopak „posílila“ z družstva mladších žákyň Barbora Kosinová, která patří i v této kategorie mezi velice platné a důležité hráčky.

Pátý turnaj soutěže tedy uspořádalo družstvo Házené Mělník ve své přetlakové hale, když úvodní utkání turnaje, kterého byly aktérky právě poděbradské dívky, začínalo již „časně“ v 8 hod.

V úvodní utkání se Poděbradské žákyně střetly s týmem Házená Mělník a nutno poznamenat, že právě první utkání turnaje se svěřenkyním trenéra Tomáš Vejvar nejvíce povedlo, když proti týmu, který v rámci letošní soutěže poděbradské starší žákyně dokázaly dvakrát porazit, předvedly velmi bojovný výkon. Konečný výsledek v poměru 20:15 pro Mělnické hráčky byl zapříčiněn zejména velkým množství technických chyb a nepřesnou střelbou.

Také v dalších dvou utkáních byla ještě více vidět herní vyzrálost dívek z týmů Sokola Bělá p. B a Sparty Kutná Hora, když hlavním faktorem byl také věkový rozdíl mezi dívkami z Poděbrad a jejich soupeřkami. Nicméně výsledek utkání se Sokolem Bělá p.B. 18:33 v náš neprospěch, určitě posouvá náš tým o malý krůček dopředu. Právě sympatický výkon celého týmu potěšil i velké množství poděbradských fanoušků, zejména z řad rodičů.

V brance se v průběhu tohoto turnaje střídala brankařská dvojice Jana Pýchová a Šárka Stará, když zejména od Jany její spoluhráčky očekávaly větší podporu a více povedených zákroků. Z čeho mají trenéři velkou radost, je fakt, že se střelecky dokázalo prosadit hned devět poděbradských házenkářek, tedy všechny hráčky v poli dokázaly vstřelit alespoň jednu branku. V útočné fázi se dokázala nejvíce prosadit zejména Anežka Thérová s patnácti brankami, dále Nela Helekalová (7), Barbora Kosinová (6), Tereza Pospíšilová (5), Eliška Teperová (4), Tereza Bártová (3), Andrea Brožová (2), Aneta Navrátilová (2) a Lucie Brožová (1). Velice pozitivní je také fakt, že se celý tým dokáže dostat do jasným brankových příležitostí.

Závěrem je také nutné poděkovat fandícím rodičům a dalším fanouškům, kteří v průběhu jednotlivých utkání vytvořili dívkám opravdu domácí kulisu.

Celý turnaj lze hodnotit pouze pozitivně, vzhledem postupnému hernímu růstu a získávání zápasových zkušeností a také týmovému a kamarádskému přístupu celého poděbradského družstva. Dívky mají v rámci této soutěže možnost získat tolik potřebné zkušenosti, které se jim v budoucnu určitě budou hodit, nutno dodat, že to budou mít v této sezóně opravdu těžké. Co dodat – NEVER GIVE UP!!! – Nikdy se nevzdávej. Všem poděbradským házenkářkám a děkujeme za reprezentaci našeho klubu.

Další turnaj Středočeské ligy starších žákyň sehrají poděbradské hráčky na domácí palubovce Lions v neděli 10. prosince 2022 v Hostivicích.