Házená Poděbrady

Přípravka odehrála první letošní domácí přípravný turnaj

V neděli 6. února 2022 měli možnost děti z kategorie Přípravky odehrát už svůj druhý turnaj v novém roce. I přes potíže způsobené covid pandemií se podařilo uspořádat přípravný turnaj miniházené 4+1 v Poděbradské městské hale. Z původních osmi plánovaných účastníků se nakonec turnaje zúčastnily družstva Spartak Příbram, Sparta Kutná Hora, Házená Mělník a celkem tři týmu pořádající Házené Poděbrady. Z důvodu nemocí a karantén se musely z turnaje omluvit družstva, Sokol Bělá p. B a HC Kolín. V rámci tohoto turnaje měli opět možnost si miniházenou vyzkoušet děti z „našeho“ kroužku Poděbraďáček.

V samotném turnaji, kdy všechna družstva odehrála celkem 7 utkání, vylepšili pořadatelé o vložené dovednostní soutěže, jednak soutěž v rychlosti střelby, kterou opanoval domácí Štěpán Cícha, když dokázal míč odhodit rychlostí 66 km/h, také soutěž o krále střelců, kterou pro sebe získal hráč z klubu Sparta Kutná Hora, a nově byla zařazena soutěž v přesnosti střelby, kde byl nejúspěšnější opět domácí Jakub Bradna. Součástí tohoto turnaje byly již tradičně také tzv. Shoot outy, který následovaly na konci každého utkání a při kterých si opravdu každá hráčka či hráč mohl vstřelit branku.

Všechny tři družstva nejmenších poděbradských házenkářek a házenkářů, opět procházela celým turnajem velice úspěšně, když jejich hra měla neskutečně vzestupnou tendenci, co se týče postupného zlepšování jednotlivých herních dovedností. Velkou pochvalu za své výkony zaslouží děti z kroužku Poděbraďáček, kteří byli díky své bojovnosti rovnocennými soupeři všem zúčastněným družstvům. V průběhu všech utkáních dokázali svěřenci trenérů Tomáše Vejvara, Hany Vejvarové a Jiřího Myslivce opět vstřelit mnoho branek a na druhé straně předvedli poděbradští brankáři nespočet pěkných zákroků před zraky svých fanouškům z řad rodičů a kamarádů.

Opět v průběhu celého turnaje platilo pravidlo, že všechny děti dostaly „absolutně“ stejné prostor ve hře, když i na postu brankáře se postupně vystřídaly všechny děti. Na konci turnaje byly všechny zúčastněné týmy odměněny za předvedené výkony sladkou odměnou. Velké poděkování patří také chlapcům z družstva mladšího žactva, Šimonovi Škochovi, Sébovi Martincovi, Ondrovi Benešovi a Matějovi Benešovi, Vláďovi Obrazcovi a Víťovi Pokornému kteří pod vedením již licencovaného rozhodčího Lukáše Vejvara se skvěle zhostili pozice rozhodčích a celý turnaje, tak mohl bez proběhnout problémů. A také naší šikovné fotografce Mirce Cíchové.

Jednotlivé poděbradské týmy nastoupily v následujícím složení:

Házená Poděbrady 1: Nikola Festová, Anička Mrázová, Bětka Mrázová, Martin Řehák a Barbora Víšová

Házená Poděbrady 2: Šimon Cícha, Štěpán Cícha, Adam Bradna, Jakub Bradna, Adam Pošík a Ondřej Víša

Házená Poděbrady 3 – Poděbraďáček: Štěpán Rathouský, Jan Bulíček, Max Krejčí, Vojta Nechvíl, Filip Svoboda, Ben Kulich a Max Kulich