Házená Poděbrady

Přípravka odehrála úvodní jarní kolo Středočeské ligy v Kolíně

V sobotu 01. 4. 2023 se náš nově tvořící se tým přípravky zúčastnil svého prvního jarního turnaje Středočeské liga přípravek miniházené 4+1 v letošním sezóně a to v tradiční házenkářské baště Kolíně. Pro některé děti to byl vůbec první turnaj v této sezóně, kdy si mohly zahrát proti stejně starým dětem z jiných klubů a nutno říci, že všichni bez problémů obstály.

Pro tento turnaj byly vytvořeny dvě družstva, když družstvo označené jako Házená Poděbrady I bylo téměř celé vytvořeno z dívek a turnaji obléklo tradiční modré dresy. Zato druhé družstvo v červených dresech označené jako Házená Poděbrady II bylo komplet vytvořeno z chlapců ročníků 2014 a 2015.

Všechny děti dostaly ve hře dostatečný prostor, takže si všechny děti hodně zahrály a moc házenou užily. Postupně se utkali s  týmy Zruče n.S., Kutné Hory, Kolína a Mladé Boleslavi, Každý náš tým odehrál celkem vždy čtyři utkání. Postupně se do hry zapojili v družstva dívek Anežka Černá, Rozárka Černá, Alžběta Mrázová, Barbora Víšová, Nikol Beranová, své první herní zkušenosti získávala nejmladší členka týmu Jiřina Žaloudková a nejmladší člen samotného klubu Házená Poděbrady Matěj Černý. Střelecky se dokázaly prosadit všechny členky týmu.

Družstvo chlapců ve složení Šimon Cícha, Filip Svoboda, Marek Bartoníček, Tonda Loudil, Kuba Loudil, Štěpán Rathouský, Honza Bulíček a Max Krejčí celým turnajem prolétlo jako uragán. Průběhu všech zápasů se všichni chlapci miniházenou moc bavili a předváděli moc pěkný kolektivní výkon plný pěkných kombinací s brankovým zakončení. Všichni zaslouží velkou pochvalu.

Trenérsky na turnaji děti vedlo trenérské duo Hanka Vejvarová a Radovan Kobylák, kteří byli opět s předvedenou hrou a nasazení všech dětí moc spokojeni.

Na konci turnaje všechny děti obdržely zaslouženou sladkou odměnu. Děkujeme všem našim dětem za vzornou reprezentaci našeho klubu. Rodičům za podporu v hledišti.

Další turnaje v rámci Středočeské ligy budeme pořádat v Poděbradech v Městské sportovní hale a to

pro kategorii Mini v neděli 16. dubna 2023

a pro kategorii Přípravky o týden později v neděli 23. dubna 2023.

Všichni fanoušci jsou na tyto turnaje srdečně zváni.