Házená Poděbrady

Přípravka se opět představila na  domácí palubovce

Také druhou březnovou sobotu se mohlo představit poděbradským fanouškům házené družstvo přípravky a to opět v domácím přípravném turnaji v Poděbradské městské sportovní hale.

V sobotu 11. března 2023 pořádal házenkářský klub Házená Poděbrady další letošní přípravný turnaj miniházené. Turnaj, kterého se na dvou hřištích zúčastnilo celkem dvanáct družstev, odehrál tradičně každý tým celkem šest utkání. Své doposud získané házenkářské dovednosti mohly velkému počtu přítomných diváků a fanoušků předvést tři smíšená družstva HC Kolín, dvě smíšená družstva Sparty Kutná Hora., smíšený tým Autoškoda Mladá Boleslav. Klub Házená Mělník přijelo tradičně s jedním ryze dívčí a jedním chlapeckým týmem. Poprvé si vyzkoušeli palubovku poděbradské městské haly také dvě velmi šikovná chlapecká družstva z Liberce. Domácí trenéři do turnaje nasadili i přes velkou marodku celkem dva týmy. Tým označený jako Poděbrady 2 byl téměř celý vytvořen z nejmladších dívek domácího klubu. Družstvo s označení Poděbrady 1 bylo naopak komplet v chlapeckém složení.

Obě dvě družstva nejmenších poděbradských házenkářek a házenkářů, opět procházela celým turnajem velice úspěšně, když jejich hra měla neskutečně vzestupnou tendenci, co se týče postupného zlepšování jednotlivých herních dovedností. Velkou pochvalu za své výkony zaslouží všechny děti z týmu Přípravky, kteří byli díky své bojovnosti rovnocennými soupeři všem zúčastněným družstvům. V průběhu všech utkáních dokázali svěřenci trenérů Tomáše Vejvara a Hany Vejvarové opět vstřelit mnoho branek a na druhé straně předvedli poděbradští brankáři nespočet pěkných zákroků před zraky svých fanouškům z řad rodičů a kamarádů. Opět v průběhu celého turnaje platilo pravidlo, že všechny děti dostaly „absolutně“ stejné prostor ve hře, když i na postu brankáře se postupně vystřídaly všechny děti. Na konci turnaje byly všechny zúčastněné týmy odměněny za předvedené výkony sladkou odměnou.

Velké poděkování patří také osmi dívkám a chlapcům z družstev staršího a mladšího žactva, Tereze Pospíšilové, Eleně Káninské, Báře Kosinové, Aničce Mrázové, Janě Pýchové, Adamu Bradnovi a Mikuláši Beranovi, kteří se pod vedení Lukáše Vejvara skvěle zhostili pozice rozhodčích a celý turnaje, tak mohl bez proběhnout problémů. Velký díky patří také Radovanu Kobylákovi, který se opět na jedničku zhostil funkce moderátora a časoměřiče.

Ohlas domácího trenéra Tomáše Vejvara: „Dnes musím pochválit opravdu všechny děti, které se v průběhu všech utkání snažily předvádět to, co se jim snažíme předávat na trénincích. Jsem velmi rád, že všechny děti co k nám do klubu přijdou, se rychle dokáží prosadit. Dnešním příkladem je Jiřinka Žaloudková, která s námi začala trénovat teprve minulý týden a na dnešním turnaji již dokázala vstřelit několik pěkných branek. Dnes také musím moc poděkovat dívkám z družstva Žákyň a Adamovi s Mikim za pomoc při organizaci turnaje, takto funguje Poděbrady Handball Community. “

Jednotlivé poděbradské týmy nastoupily v následujícím složení:

Házená Poděbrady 1:

Filip Svoboda, Jan Bulíček, Šimon Cícha, Antonín Loudil, Jakub Loudil, Filip Mansour, Vojtěch Nechvíl, Marek Bartoníček

Házená Poděbrady 2:

Alžběta Mrázová, Nikol Beranová, Martina Pokorná, Jiřina Žaloudková, Jakub Bradna, Štěpán Rathouský

Všem dětem děkujeme za reprezentaci našeho klubu a rodičům za podporu v hledišti, kterým také děkujeme za podporu dětí při jejich sportování.

Do házenkářského klubu stále probíhá celoroční nábor chlapců a dívek ročníků (2009 – 2015), více info na klubové webu www.hazenapodebrady.cz, případně tel. 603 343 096