Házená Poděbrady

Přípravná utkání našich minižáků a mladších žákyň

V sobotu 9.3.2024 si v naší nafukovací hale na Žižkově v rámci přípravy na jarní část sezóny proti sobě zahrály družstva minižáků a mladších žákyň. Pro oba týmy to byla poslední zkouška před úvodním soutěžním turnajem. Bohužel vzhledem omluvenkám nebyly oba týmy kompletní a trenéři, tak mohli vyzkoušet v případě chlapců pouze devět minižáků a u dívek trenérka nasadila pouze deset žákyň z patnáctičlenné sestavy. V průběhu sobotního dopoledne oba týmy odehrály dvě utkání 2 x 20 min, a všichni zúčastnění dostali dostatečný prostor ve hře. Utkání odřídily naši nově vyškolení rozhodčí David Macan a Petr Čížek, kteří se také připravují na jarní soutěžní sezónu, kdy je čeká začátek jejich soutěžní rozhodcovské kariéry.

Co se týče předvedené hry, z počátku byly znát věkové a fyzické předpoklady, když většina dívek je o dva až tři roky starší než chlapci z týmu mini. Nicméně chlapci v průběhu prvního zápasu těžili zejména díky rychlosti a bojovnosti, když celoplošná osobní obrana dělala dívkám velké problémy při rozehrávce. I přes velké množství nevyužitých jasných brankových příležitostí v první utkání zvítězili chlapci poměrně jasně 23:9. To ve druhém utkání se obraz hry rapidně změnil, a to díky zlepšené hře družstva mladších žákyň, které začaly hrát více v pohybu, a téměř do 30 min utkání bylo skóre téměř vyrovnané. Nakonec však přeci jen chlapci zvítězili v poměru 19:12. Na konci každého utkání proběhla vždy ještě dovednostní soutěž a to v podání sedmimetrových hodů, tato klání byla velice vyrovnaná.

Tým mladších žákyň na turnaji nastoupil v sestavě:

Poděbrady

Karolína Javůrková – Nikola Festová, Amy Zeman, Adéla Drahoňovská, Lenka Králová, Nicol Sollier, Johana Šťastná, Tereza Týmová, Valerie Votavová, Kristýna Hazdrová. Trenérka Veronika Sollier

Tým minižáků 6+1 na turnaji nastoupil v sestavě:

Poděbrady

Maxmilián Krejčí – Filip Svoboda, Štěpán Rathouský, Jan Bulíček, Jakub Loudil, Antonín Loudil, Filip Mansour, Marek Bartoníček, Maxmilián Kulich.