Házená Poděbrady

První turnaj v roce odehrálo naše minižactvo

V sobotu 22.ledna 2022 také Poděbradské minižačky a minižáci měli možnost odehrát svůj první turnaj v novém roce. I přes potíže způsobené covid pandemií se podařilo uspořádat přípravný turnaj miniházené 4+1 v Poděbradské městské hale. Z původních osmi plánovaných účastníků se nakonec turnaje zúčastnily družstva Spartak Příbram 1, Spartak Příbram 2, ELP Jablonec n/N a celkem čtyři týmu pořádající Házené Poděbrady. Z důvodu nemocí a karantén se musely z turnaje omluvit družstva Házená Mělník, Sokol Bělá p.B a HC Kolín.

V samotný turnaj, kdy všechna družstva spolu sehrála vzájemný zápas, vylepšili pořadatelé o vložené dovednostní soutěže, jednak soutěž v rychlosti střelby, kterou opanovala dívka z týmu Spartaku Příbram, a také soutěž o krále střelců, kterou pro sebe získal domácí hráč Vladimír Obrazcov. Součástí tohoto turnaje také byly tzv. Shoot outy, který následovaly na konci každého utkání a při kterých si opravdu každá hráčka či hráč mohl vstřelit branku. Všechny čtyři družstva malých poděbradských házenkářek a házenkářů, tentokrát procházela celým turnajem velice úspěšně, když jejich hra měla neskutečně vzestupnou tendenci, co se týče postupného zlepšování jednotlivých herních dovedností.

V průběhu všech utkáních dokázali svěřenci trenérů Tomáše Vejvara, Hany Vejvarové a Radovana Kobyláka vstřelit mnoho branek a na druhé straně předvedli poděbradští brankáři nespočet pěkných zákroků před zraky svých fanouškům z řad rodičů a kamarádů. Opět v průběhu celého turnaje platilo pravidlo, že všechny děti dostaly „absolutně“ stejné prostor ve hře, když i na postu brankáře se postupně vystřídaly všechny děti. Na konci turnaje byly všechny zúčastněné týmy odměněny za předvedené výkony sladkou odměnou.

Velké poděkování patří také chlapcům z družstva mladšího žactva, Šimonovi Škochovi, Ondrovi Benešovi a Matějovi Benešovi, kteří pod vedením trenéra Jiřího Myslivce se skvěle zhostili pozice rozhodčích a celý turnaje, tak mohl bez proběhnout problémů. A také naší klubové fotografce Mirce Cíchové

Jednotlivé poděbradské týmy nastoupily v následujícím složení:

Házená Poděbrady 1: Eliška Teperová, Andrea Brožová, Lucie Brožová, Anežka Černá, Rozárka Černá, Barbora Víšová

Házená Poděbrady 2: Barbora Zumrová, Nikola Festová, Anna Mrázová, Adam Pošík, Ondřej Víša,

Házená Poděbrady 3: Vítězslav Pokorný, Vladimír Obrazcov, Adam Bradna, Jakub Bradna, Martin Řehák

Házená Poděbrady 4: Kristian Macan, Štěpán Cícha, Ondřej Škopek, Jakub Líbal, Šimon Cícha