Házená Poděbrady

Starší žáci byli doma opět z poloviny úspěšní

Autor: Jiří Myslivec

Po dvou týdnech hráli starší žáci své další dvě utkání doma. Opět hráli na svém zápasovém hřišti v Palachově ulici. Oproti předchozím dvěma zápasům však hráli oslabeni o dva klíčové hráče Sebastiána Martince a Davida Macana, kterým oběma zdravotní stav nedovolil nastoupit. Týmu však přišli na pomoc dva hráči z týmu mladších žáků Štěpán Cícha a Daniel Urban. Potěšením pro trenéra bylo, že tito dva mladší hráči se v týmu vůbec neztratili, ale naopak pomohli svým dobrým výkonem.

V prvním zápase nastoupili starší žáci z Poděbrad proti jednomu z lídrů 1. středočeské ligy starších žáků týmu Handball Úvaly A. Trenér si byl vědom toho, že důležitý zápas bude až druhý proti Jiskře Zruč nad Sázavou a tak netlačil hráče do heroického výkonu. Navíc oslabení o Sébu a Davida nenahrávalo tomu, že bychom měli velké šance v tomto zápase uspět. Takticky Poděbrady tedy hráli tak, aby zápas nebyl ostudou, ale neztratily příliš mnoho sil na druhý zápas. Kromě hráčů základního kádru, tak dostali šanci i další hráči z lavičky. Ani tito hráči se soupeře nezalekli a snažili se hrát kvalitní zápas. Výsledkem byl sice jasný 21:34 pro Úvaly, ale zápas umožnil zahrát si každému proti kvalitnímu soupeři.

V druhém zápase proti Jiskře Zruč na Sázavou nastoupili naši hráči s jasným cílem, kterým mělo být vítězství. V základní sestavě udělal trenér pouze malé změny oproti prvnímu zápasu. Na levém křídle místo Erika Sidibe nastoupil hned od začátku Dan Urban a na pravém místo Kristiána Malicha Ondřej Beneš, který šetřil v prvním zápase síly. Byla snaha vycházet za zabezpečené. Ta sice občas nebyla dokonalá, ale přesto držela akce soupeře mimo nebezpečný dostřel. Když už se soupeři povedl nějaký průnik, v brance opět čaroval Matěj Beneš a branku zavřel. Matěj byl opravdu kvalitní oporou, na kterou se mohl tým spolehnout. V útoku zase kralovali Petr Čížek a Filip Málek. Oba snadno pronikali vytaženou obranou Zruče a skórovali. Poděbradští házenkáři postupně navyšovali náskok. Vítězstvím 28:19 si nakonec připsali další dva body do tabulky.

Na další zápasy jedou naši házenkáři 14.10.do Kutné Hory. Tým Poděbrad nastoupil v sestavě Matěj Beneš a Mirek Braňka jako brankáři. Na spojkách hráli Petr Čížek, Filip Málek, Štěpán Cícha a Kristián Malich, který občas naskočil i na pravé křídlo. Na pivotu se ukázali David Káďa Kadeřábek, Saša Evpak a Milan Straka. Na levém křídle se střídali Daniel Urban a Erik Sidibe a na pravém hrál Ondřej Beneš. Na lavičce jako trenér dával pokyny Jirka Myslivec.