Házená Poděbrady

Starší žáci letos naposledy v hlavním městě..

V neděli 20.11.2022 jeli starší žáci naposledy tento rok na soutěžní zápas do hlavního města. Tentokrát hráli pouze jediné utkání proti Sokolu Úvaly B.

Vzhledem k chybám, které zapříčinily nedobrý výsledek na turnaji v Úvalech před dvěma týdny, trenéři naordinovali týmu v tréninkové přípravě zejména zlepšení běhu, nahrávek a souhry v obraně. Podle očekávání trenérů hrály Úvaly vytaženou obranu. K tomu trenéři před utkáním udělali s týmem strategickou přípravu, na které vysvětlili úskalí takové obrany.

Začátek zápasu byl pomalý vláčný, ale naši hráči si získali dvoubrankový náskok. Pak ale nastaly tradiční problémy v obraně, zejména nesouhra jednotlivých hráčů. Toho soupeř využil a získal náskok 8:2. V tu chvíli si trenéři vzali oddechový čas, aby hráčům připomněli co je učili na tréninku. Zejména chtěli zvýšit agresivitu v obraně a lepší souhru. Ve zbývající části začali hráči požadavky trenérů plnit a stáhli skóre do druhého poločasu na přijatelný stav 10:7. Bohužel do druhého poločasu nastoupili hráči jako kdyby zapomněli na dobrou hru v druhé části prvního poločasu. To se podepsalo na konečném výsledku. Zápas prohráli naši hráči o deset gólů.

Trenéři jsou si jistí, že vytvořený tým má velký potenciál, musí ale z hráčů dostat větší fyzickou výdrž zejména v obranné činnosti. Bohužel týdenní tréninkový výpadek, kdy tým házenkářů mohl trénoval pouze v malé hale UJOP, na zlepšení fyzické výkonnosti nepomohl. Nyní může již tým trénovat v přetlakové hale na Žižkově. Trenéři proto připravují tréninky tak, aby byly fyzicky náročné. Trenéři jsou stále připraveni zabudovat do týmu nové zájemce o nádhernou hru házená, pokud takoví zájemci jsou připraveni poctivě trénovat.

Tým starších žáků nastoupil ve standardní sestavě v brance s Matějem Benešem, na pivotu s Davidem Kadeřábkem a Sašou Evpakem, na křídlech hráli Jakub Procházka, Erik Sidibe, Ondřej Beneš a Šimon Škoch. Ten nastupoval i na spojce spolu s Petrem Čížkem, Filipem Málkem, Davidem Macanem a Sebastiánem Martincem. Na střídačce byli trenéři Jiří Myslivec, Dalibor Macan a Tomáš Vejvar.

autor: Jiří Myslivec