Házená Poděbrady

Starší žáci odehráli další dvě těžká utkání

Starší žáci klubu Házená Poděbrady jeli v neděli 23.10.2022 ke dalším dvěma soutěžním zápasům do Bělé pod Bezdězem. Opět je čekali dva velmi nároční soupeři Sokol Úvaly A a Mladá Boleslav. Do Bělé se sjel již tradiční tým pouze bez Saši Evpaka, který musel odjet na dva týdny na Ukrajinu, Pevně věříme, že se v pořádku brzy vrátí a bude moci tým podpořit svojí hrou.

Saša Evpak v akci

V prvním utkání nastoupili naši hráči proti fyzicky vyspělejšímu soupeři. Většina hráčů týmu Úvaly A byla o dva roky starší než většina hráčů poděbradského týmu. Fyzická a výšková převaha byla bohužel znát. Přesto naši hráči bojovali zvláště v útoku o každý míč. Snažili se proniknout do otevřené obrany soupeře, což bylo velmi silově náročné. Naopak v obraně se stále nedařilo zacelit díry. Nedostatky v obraně stále trápí náš tým a trenéři se musí zaměřit na obranou činnost v tréninku. Některé zákroky soupeře byly na hraně což bohužel odnesl jeden z nejlepších hráčů týmu Filip Málek. Bolestivá grimasa nebyla pro trenéry dobrým znakem. Odpoledne po utkání jsem bohužel dostali nedobrou zprávu, že má Filip zápěstí v sádře a je 3 týdny mimo hru. Zkušenost a výšková převaha se projevila na výsledku. Úvaly vyhráli 33:13.

Šimon Škoch ve střelecké pozici

K druhému zápasu nastoupily Poděbrady proti týmu Mladé Boleslavy. Tento tým už byl výkonnostně přijatelnější pro naše hráče. Poděbradští házenkáři drželi se soupeřem krok. Trenéři vytýkali hráčům stále nedokonalou obranu a pomalý přechod do útoku. Na začátku se i nedařilo střelecky spojkám. Navíc už nehrál v plné pohodě Filip Málek zraněný z předchozího zápasu. Našim hráčům se podařilo otevřít skóre z křídla. Trenéři vyzívali křídla, aby více zabíhali do obrany soupeře. Postupem času se začalo dařit i střelbě spojek. Ačkoliv se soupeř nedostával do výraznějšího vedení, výsledek na konci bohužel nebyl pro naše hráče příznivý. Soupeř vyhrál poměrem 25:21.

Tým poděbradských házenkářů nastoupil již v tradiční sestavě. Matěj Beneš v brance, Ondřej Beneš, Filip Málek, Sebastián Martinec, Petr Čížek, Erik Sidibe, David Macan, Jakub Procházka, Šimon Škoch, David Kadeřábek.

Filipovi přejeme brzké uzdravení. Bohužel v následujícím turnaji za dva týdny nebude moci ještě nastoupit, ale tým mu vzkazuje, že bude bojovat i za něj.