Házená Poděbrady

Starší žáci odehráli poslední dva zápasy tohoto roku

autor : Jiří Myslivec

Zasněžené silnice vedly v sobotu 2. 12.2023 naše starší žáky k posledním dvěma zápasům tohoto roku do Hostivice. Trenér měl při příjezdu obavy, komu se podaří do Hostivice doklouzat. Nakonec to byli všichni. Tým mohl nastoupit téměř v plné stávající síle, když jediným, kdo nemohl z důvodu nemoci přijet, byl Milan Straka.

V prvním zápase nastoupil poděbradský tým proti týmu Mělníka. Tento zápas chtěli naši hráči určitě vyhrát. Věděli, že Mělnik je sice těžkým soupeřem, ale není to soupeř, se kterým bychom měli prohrávat. Naši hráči začali svižnou jednoduchou hrou, spočívající v rychlých průnicích do vytažené mělnické obrany, nebo v rychlých útocích po soupeřově ztrátě míče v našem obraném území. Obrana fungovala tvrdě. To se bohužel nelíbilo rozhodčím. Ti naše hráče poměrně často trestali. Podle názoru trenéra někdy oprávněně, někdy ale bylo cítit, že připískávají soupeři. Zvláště ve chvílích, kdy například naši hráči šli do souboje jeden do jednoho a rozhodčí nesprávně pískali kroky. V posledních zápasech jsme vůbec dospěli k poznání, že mnoho rozhodčích má s posuzováním tohoto přestupku značné problémy. Bohužel, to se projevuje na nervozitě hráčů ústící někdy k příliš tvrdé hře. Trenér hráče přesvědčoval, že nejlepší odpovědí na nepřesné výroky rozhodčího je vítězství v zápase. Celý zápas se naši hráči snažili držet svojí jednoduchou hru. Brankář Matěj Beneš předvedl svůj standardní dobrý výkon, kterým týmu pomohl. Dokonce kryl dva sedmimetrové hody. V průběhu druhého poločasu Poděbrady odskočily až na 10 gólů. V druhém poločase došlo ale, i k vyloučení Davida Macana. Vyloučení sice bylo oprávněné, ale opět zde sehrálo roli připískávání rozhodčích soupeři, kdy naprosto netrestali okopávání Davida soupeřem. To opět přineslo nervozitu. David je jeden z klíčových hráčů, proto jeho vyloučení bylo výrazným oslabením týmu. Naštěstí přišlo až několik minut před koncem zápasu. Týmu se podařilo těchto pár minut vítězství ubránit. Výsledek 26:23 byl spravedlivý.

Ve druhém zápase, nastoupili naši starší žáci proti lídru soutěže týmu Lions Hostivice. V bráně ne celý zápas nastoupil i druhý brankář Mirek Braňka a podal solidní výkon. Trenér neočekával, že by náš tým nějak překvapil. Hostivice jednoznačně dominovala zápasu. Ve chvíli, kdy soupeř měl šňůru 10 gólů zamíchal trenér sestavou a postavil hráče na leckdy pro ně neobvyklé pozice. Petr Čížek se přesunul v útoku na pivota, Filip Málek hrál na středu a David Macan na levé spojce. Spojky doplnil Kristian Kikin Malich. V obraně, hráli hráči v jiných pozicích. Kikin dostal za úkol bránit pivota, aby Petr mohl bránit v čele obrany. Bohužel Kikinovi se příliš obrana nedařila. Trenér nastavil tedy systém, kdy do útoku chodil Kikin, ale v obraně se střídal se Sašou Evpakem. Saša lépe bránil pivota. Bohužel vysoké prohře se zabránit nepovedlo, ačkoliv výkon brankáře nebyl zlý, a i on kryl jeden sedmimetrový hod. Výsledek byl pro náš tým krutý 50:21, ale hráči byl spokojení s vítězstvím v prvním zápase.

V posledních zápasech roku nastoupili hráči v sestavě Matěj Beneš a Mirek Braňka v brance. V poli hráli Sebastian Séba Martinec, Petr Čižek, David Macan, Filip Málek, Kristián Kikin Malich, Ondra Beneš a Saša Evpak. Na střídačce tým připravovali trenér Jirka Myslivec a vedoucí týmu Radim Málek.