Házená Poděbrady

Starší žáci opět z poloviny úspěšní

autor: J. Myslivec

V neděli 22.10. vyrazili starší žáci klubu Házená Poděbrady k odvetným zápasům do Zruče nad Sázavou. Jako soupeři se jim postavil tým Sokola Úvaly A a Jiskry Zruč nad Sázavou. Velkým problémem byla nominace, protože v týdnu před zápasy ukončil svojí házenkářskou kariéru David Kadeřábek. Erik Sidibe nemohl nastoupit pro zranění a Saša Evpak musel řešit další pobyt v České republice. Navíc týmu nemohl pomoct nikdo z týmu mladších žáků. Ti měli svůj turnaj. Když k tomu připočteme, že Kuba Procházka a Tomáš Modlík nemohou kvůli věku již startovat v kategorii starších žáků, musel tým starších žáků nastoupit ve velmi okleštěné sestavě.

Ani v této sestavě se však nebáli jednoho z lídrů tabulky týmu Sokola Úvaly A. Úvaly hrály také v omezené sestavě, ale přesto si udržovali stále náskok, které postupně zvyšovaly. Naši hráči hráli kombinační hru s rychlým využitím pivota. Na pivota se po dlouhé době postavil David Macan a dlužno říct, že patřil k jednomu z nejlepších hráčů týmu. Jeho bojovnost se bohužel projevila i na vyloučení, a tak v druhém poločase byl kvůli třem dvouminutovým trestům obohacen i o červenou kartu. Potěšením pro trenéra Poděbrad byla skutečnost, že na skóre se podílelo více hráčů. Náš tým hrál i s vědomím, že je čeká ještě jeden zápas, kde mají výrazně větší šanci bodovat. Rozhodně však ostudu neudělali i když zápas ztratili 30:21.

Ve druhém zápasy nastoupili proti týmu Jiskry Zruč nad Sázavou. V tomto utkání si náš tým vytkl jednoznačný cíl. Tím bylo vítězství. Zpočátku se podařilo vytvořit určitý náskok, na konci prvního poločasu však tým Zruče postupně skóre korigoval. Celý zápas se nesl v podivné hře, kdy Zruč dobývala poděbradskou obranu a díky své rychlosti na nohou se jejich týmu dařilo občas proniknout na střelu ze šesti metrů. Naši hráči naopak překonávali vysunutou obranu. Zruč bránila na úrovní cca 16 až 17 metrů. To skýtalo velký prostor před čarou na devíti metrech. Toho naši hráči dokázali využít ve spojitosti s lepší fyzikou výbavou, kdy vlastně hráče Jiskry po rychlé změně rychlosti předběhli. Díky síle dokázali jednoduše obejít obránce a dostat se do střely z bezprostřední vzdálenosti. Začátek druhého poločasu byl ve znamení vyrovnaného skóre. Našim hráčům se při obraně 1-5 stále méně dařilo přerušovat hru zručských hráčů. Ti se díky mezerám v obraně stále lépe dostávali ke střelbě ze 6 metrů. Následně však trenér změnit systém obrany na 0-6. To bylo správným receptem. Tým Zruče tak od poloviny 13.minuty 2. poločasu nedokázal skórovat až dokonce zápasu. Naopak našim hráčům se dařilo postupně navyšovat náskok. Zápas skončil ve prospěch Poděbrad 37:32.

Poděbrady nastoupili v setavě Matěj Beneš a Mirek Braňka v brance. Na křídlech hráli Ondra Cipísek Beneš, Kristián Kikin Malich a Milan Straka. Na pivotu nastoupil David Macan. Na spojkách hráli Petr Čížek, Filip Málek a Sebastián Martinec. Na lavičce byl trenér Jirka Myslivec a vedoucí týmu Radim Málek. Za dva týdny jedeme k dalším odvetám opět do Zruče nad Sázavou