Házená Poděbrady

Starší žáci po dvou týdnech opět ve Zruči

Autor: Jiří Myslivec

Házenkáři starších žáků se po dvou týdnech vrátili do Zruče nad Sázavou k dalším dvěma odvetným zápasům 1. ligy starších žáků středočeského kraje. Čekali na ně soupeři z Kutné Hory a B tým z Úval. Kutná Hora je tým sousedící s našim družstvem v tabulce. Případná výhra by naše hráče bodově srovnala s týmem Kutné Hory. B tým Úval sice patří k papírově slabším týmům soutěže, ale pořad je to tým z Úval, tady kvalita se tam dá očekávat. Našim hráčům přijeli na pomoc ještě dva další hráči týmu mladších žáků, trenér tedy mohl střídat a hlavní tahouni si občas mohli na lavičce odpočinout.

Do zápasu s Kutnou Horou vstoupili naši hráči dobře. Dostali se do mírného náskoku, ten však v házené nic neznamená. Postupně začala být znát převaha kutnohorského týmu. Naše hráče stále trápila obranná činnost, stále je v hráčích v obranné fázi málo agresivity, i když někteří již pokrok dělají. Přes všechno se ale dařilo, vytlačovat soupeře do střelby z jeho levého křídla. Bohužel soupeř dokázal často z této obtížné pozice skórovat. Naše útočná činnost nebyla špatná a dařilo se střílet branky. Dobře se na soupeřovo brankoviště dostával kapitán týmu David Macan a postupně navyšoval naše skóre. Bohužel obrana stále nedosahuje velkých kvalit, a tak se soupeř přes ní dostával. Jindy skvělý brankář Matěj Beneš se příliš v tomto zápase nechytl, a tak byl během prvního poločasu střídán Mirkem Braňkou. Tomu se již dařilo více. Bojovnost se našim hráčům upřít nedá, ale i tak skončil zápas v náš neprospěch 31:21.

Hned po tom prohraném zápase nastupovali naši hráči proti B týmu Úval. Hráči měli cca 30 minut na regeneraci. Bylo však znát, že soupeř měl delší dobu na obnovu sil. Nutno přičíst i to, že v hlavách našich hráčů bylo usazeno, že jde o slabšího soupeře. Trenér sice varoval před podceněním soupeřů, ale hned na začátku utkání se podařilo Úvalům získat si malý náskok. Naši hráči postupně náskok soupeře smazali a sami se dostali do vedení. Bohužel velké množství technických chyb jako špatná nahrávka nebo špatné zpracování míče spolu s nepřesnou střelbou znemožňovaly získat nějaký výrazný náskok. Soupeř hrál již tradičně s vytaženou obranou na skoro 13 až 14 metrech, proto trenér vyžadoval neustálý pohyb i bez míče. Problémem byla, již zmíněná skutečnost druhého zápasu za sebou. Na začátku druhého poločasu se již dařilo uvolňovat se právě pohybem bez míče, snížilo se i množství technických chyb. Díky tomu se poděbradský tým dostal do výraznějšího náskoku. I když před koncem zápasu poděbradští zvolnili tempo, zápas si již nedali vzít. Tento zápas měl ke kvalitnímu výkonu daleko. Přesto jsme rádi za dva body a upevnění pozice uprostřed tabulky.

K zápasům nastoupili brankáři Mirek Braňka a Matěj Beneš. V poli na různých postech nastoupili Ondřej Cipísek Beneš, Kristián Malich, Filip Urbánek, Filip Málek, Petr Čížek, David Macan, Sebastián Séba Martinec, Dan Řasy Urban, Saša Evpak, Štěpán Cícha a Milan Straka. Na lavičce byl jako vedoucí týmu Radim Málek a trenér Jirka Myslivec. Poslední dva odvetné zápasy nás čekají 2. prosince v Hostivicích. Bude tedy čas na to, abychom se věnovali právě zbytečným technickým chybám.