Házená Poděbrady

Starší žáci pokračovali dvěma soutěžními zápasy v Kutné Hoře

Autor: Jiří Myslivec

Po dvou dvojzápasech v Poděbradech vyjeli 14. října starší žáci ke dvěma zápasům do Kutné Hory. Hrálo se v pěkné hale Klimeška, kde mimo jiné hraje některé zápasy i extraligová Dukla. V Kutné Hoře čekaly na naše hráče domácí tým Kutné Hory a B tým Sokola Úvaly.

V prvním zápase proti Spartě Kutná Hora hráli proti sobě dva týmy se stejným počtem bodů na 3. a 4. místě tabulky. Hrálo se tedy o průběžné 3. místo. Tomu odpovídal průběh, který byl vyrovnaný. Našim hráčům po počátečních chybách fungovala dobře obrana. V brance opět podržel tým Matěj Beneš, na jehož výkony se můžeme spolehnout. Žádnému z týmů se nedařilo během 1. poločasu odskočit na větší rozdíl než 2 góly. Poděbradští házenkáři hráli v útoku svojí nápaditou hru. Během hry rozhodovaly drobné chyby. Na straně našich hráčů to byly ztráty přihrávek. Těchto chyb naši hráči nasbírali více než domácí hráči. Skóre za náš tým otevřel podařenou střelou z levého křídla Mikuláš Beran, který je hráčem týmu mladších žáků. V tomto zápase dobře působil na levém křídle, kde narychlo nahradil zraněného Erika Sidibe. Ve druhém poločase se podařilo soupeři odskočit o čtyři góly. Výsledek na konci zápasu vyzněl v náš neprospěch 23:19. Hrou však naši hráči potěšili jak trenéra, tak i své příznivce v hledišti.

Ve druhém zápase nastoupili Poděbrady proti B týmu Sokola Úvaly. Tento tým je zatím v tabulce bez bodového zisku. Přesto nebylo možné přistoupit soupeři jako k lehkému. Náš tým však po celou dobu držel otěže zápasu ve svých rukách a postupně navyšoval náskok. Zvláště ve druhé polovině již soupeři docházely síly. Navíc soupeř držel celou dobu obranu vysunutou na 12 metrech. Překonání takové obrany naši hráči často trénují, a proto si s takovou obranou snadno poradili. Naši hráči dokázali rychle měnit rychlost hry. To vedlo k několika gólům v brance soupeře. Stav ve druhém poločase umožnil trenérovi nechat hrát i další hráče z lavičky. Do branky se tak postavil na část druhého poločasu druhý brankář Mirek Braňka, a více prostoru dostal tentokrát na křídle i Milan Straka.

Hned příští týden nás čekají další dva zápasy, k nimž jedeme tentokrát do Zruče nad Sázavou.

Tým nastoupil ve složení Matěj Beneš a Mirek Braňka v brance, na spojkách David Macan, Sebastián Martinec, Filip Málek a Petr Čížek. Na pivotu hráli David Kadeřábek a Saša Evpak. Na křídlech pak nastoupili Ondřej Beneš, Mikuláš Beran, Kristián Malich a Milan Straka. Trenér Jirka Myslivec