Házená Poděbrady

Starší žáci pokračují na vítězné vlně

autor: Jiří Myslivec

Po příjemném vítězství minulý týden s týmem Sokola Úvaly A, odjeli házenkáři klubu Házená Poděbrady do Zruče nad Sázavou k utkání s dalším favoritem Spartou Kutná Hora. K tomu ještě další zápas s týmem Sokola Úvaly B, kde sice naši hráči byli favorité, ale tento zápas se hrál hned po zápase s Kutnou Horou, tedy po fyzicky náročném zápase. Navíc náš tým měl na střídání pouze jednoho hráče.

Do prvního zápasu nastoupil náš tým i tým Kutné Hory aktivně. V brance Poděbrad podával solidní výkon Matěj Beneš. I díky tomu si hráči Poděbrad začali budovat náskok, který v jednu chvíli byl o čtyři góly. Kutná Hora se však nevzdávala a postupně náskok stahovala. Oba týmy předváděli atraktivní hru s dobrou obranou. Kutná Hora dokázala rychle měnit tempo hry. Naše tvrdá obrana však většinou odolávala. Naopak v útoku měli naši střelci dobře namířeno. Poděbradští předváděli útočné kombinace. Byli schopní zakončovat jak střelbou z dálky, tak se prosazovali na brankovišti. „Jsem rád, že se nám stále více daří zapojovat aktivně do hry obě křídla. To napomáhá otevírání obrany soupeře“: řekl trenér Jirka Myslivec. Do druhého poločasu šli naši hráči s minimálním náskokem jednoho gólu. Obraz hry v druhém poločase se nikterak významně nezměnil. Oba týmy stále předváděli aktivní hru, která zaujala i přihlížející jak z řad rodičů tak, z řad hráčů a trenérů dalších týmů. Kutné Hoře se podařilo vytvořit si třígólový náskok. Naši se však nevzdali a ve vyčerpávajícím závěru dokázali srovnat. 25 sekund před koncem se hráči Poděbrad dostali k míči. Snažili nezmatkovat a jít si po jednom gólu, který by znamenal vítězství. V samotném závěru se Kutná Hora dopustila faulu, za který byl nařízen sedmimetrový hod. Tento spíše psychicky náročný úkol padl na Petra Čížka. Ten ho zvládl bez zaváhání a v Poděbradském týmu nastala ohromná radost za těsné vítězství 24:23.

Druhý zápas byl proti výrazně slabšímu soupeři, kterým byl Sokol Úvaly B. Poděbradští museli sesbírat zbytky sil po prvním zápase. Soupeř však dovolil hrát jednoduchou hru založenou zejména na rychlých útocích. Úvalští velmi často chybovali v nahrávkách. To umožnilo hráčům Házená Poděbrady vstřelit několik snadných nenáročných gólů. Soupeř v útoku mnoho nepředvedl. Občas se mu podařilo projít unavenou obranou a skórovat. To však bylo vše. Naši hráči kromě rychlých útoků zvládali střelbu z dálky a při vysunuté obraně i zdařile sbíhala křídla na brankovišti za třemi vysunutými hráči. Znova se dařilo zapojovat do hry křídla. Na konci zápasu si Poděbradský tým zkusil herní variantu, kterou nikdy před tím nezkoušel. Hráli útok na dva pivoty, když do druhého pivota se postavil Petr Čížek. Náskok byl veliký, do konce zbývalo 5 minut. Druhým pivotem se dařilo otevírat soupeřovu obranu. Herní variantu však naši hráči neměli vyzkoušenou, a se náskok příliš neměnil. I tak potěšilo „povinné“ vítězství 40:28.

Tým nastoupil v omezené sestavě s brankáři Matějem Benešem a Mirkem Braňkou. Do hry se zapojili Séba Martinec, Petr Čížek, Saša Evpak, David Macan, Filip Málek, Ondra Cipísek Beneš, a Kristián Kikin Malich. Na lavičce jako trenér byl jako vždy Jirka Myslivec Čekají nás poslední dva soutěžní zápasy. Na čtvrtém místě tabulky nás již nikdo předhonit nemůže. Přesto půjde jistě o zajímavé zápasy s Házenou Mělník a Lions Hostivice. Zápasy se budou hrát za tři týdny na domácí půdě v Poděbradech.