Házená Poděbrady

Starší žáci přivezli dva body ze Zruče

autor: Jiří Myslivec

Po nevydařeném startu jarní části odjeli starší žáci k dalším dvěma zápasům do Zruče nad Sázavou. Soupeřem jim byl tým A Sokola Úvaly, který je jedním z favoritů soutěže a domácí družstvo Jiskry Zruč nad Sázavou. Oba soupeři produkovali zcela odlišný styl hry a tak museli naši hráči během přestávky mezi zápasy styl hry změnit.

Nejdříve nastoupil náš tým proti hráčům ze Sokola Úvaly. První poločas měl divoký průběh. Nejprve naši hráči drželi se soupeřem krok až do 5. minuty. Pak se soupeři zdařilo odskočit až na čtyři góly. Pak ale přišla 15. minuta, kdy poděbradský tým byl často vylučován, v jednu chvíli měl pouze tři hráče v poli. V této nelehké situaci podali naši hráči výborný taktický zkušený výkon. Pokud se soupeř dostal do útoku, podržel tým skvělým výkonem brankář Mirek Braňka. Jeho výkon byl vůbec velkým překvapením. „Jsem rád, že máme vyrovnanou dvojici brankářů“: řekl trenér Jirka Myslivec. Trojnásobné oslabení přečkal poděbradský tým bez obdržené branky. Po skončení přesilovky se dokonce podařilo našim hráčům srovnat skóre. Ve druhém poločase nastoupil do branky Matěj Beneš, který však neměl svůj den, a proto v polovině poločasu se do branky vrátil Mirek Braňka. Bohužel ve druhé polovině poločasu Poděbradští vinou nervozity ztratili střeleckou mušku a občas i vyslali na branku soupeře střely, které neměly šanci skončit v síti. Ačkoliv výsledek byl v neprospěch lázeňského týmu 21:26, byl trenér s výkonem, spoluprací v poli a nasazením spokojený. Soupeř sice získal dva body do tabulky, ale rozhodně jsme je nedali zadarmo.

Ve druhém zápase na základě výkonu z prvního zápasu nastoupil do branky Braňka. Ten opět v brance čaroval. Poděbradské družstvo stáhlo obranu na formaci 0-6 a nehodlali kohokoliv pustit na střelu z brankoviště. V útoku hráli naši hráči proti vytažené obraně. S tím si ale umí snadno poradit. Hráči běhali a zabíhali za obranu, která tak těžko mohla krýt útoky všech hráčů našeho družstva. Pokud už soupeř v nějaký okamžik se výsledkově přiblížil, naši opět zabrali a získali si další náskok. Opět na konci zápasu se zejména na nejlepšího střelce soutěže Petra Čížka přilepila nervozita. Díky tomu se mu vychýlila muška a některé jasné šance skončili na tyči nebo těsně vedle. Vítězstvím 34:31 si hráči Poděbrad připsali další dva góly do tabulky.

Oba zápasy hodnotil trenér Jirka Myslivec pozitivně. Hráči se oproti předchozím zápasům vrátili k týmové hře. Všichni ukázali velké nasazení a bojovnost. S takovým výkonem můžeme hrát slušné zápasy i s favorizovanými týmy. Tým starších žáků klubu Házená Poděbrady nastoupil v tradičním složení. Mirek Braňka a Matěj Beneš v brance. V poli hráli Sebastián Martinec, Petr Čížek, David Macan, Filip Málek, Ondřej Beneš, Dan Urban, Saša Evpak a Kristian Malich. Trenér Jiří Myslivec.