Házená Poděbrady

Starší žáci si ponechali čtyři body doma

Poslední víkend dubna byl příjemný letní den. Na hřišti Ostende v Poděbradech se odehráli tři zápasy 1. středočeské ligy staršího žactva. Zápasy sehráli týmy Sokola Úvaly A, Jiskry Zruč nad Sázavou a domácí Házená Poděbrady. Zápas s domácího týmu s týmem Úval je vždy nabit, alespoň ze strany Poděbrad, touhou dosažení postupné mety. Pryč jsou doby, kdy Úvaly vyhrávali dvojciferným skórem, zatím co Poděbradští byli rádi, když tu a tam nějaký gól dali.

Naši hráči nastoupili jako vždy se snahou podat výborný výkon a trenér Jirka řekl hráčů: „když vyhrajete, budu rád“. Naši hráči hned od začátku poctivě plnili své herní úkoly. Získali tím mírný náskok. Takový však v házené na začátku zápasu téměř nic neznamená. Hráči se však bili za udržování náskoku. V jednu chvíli byl ještě v 1. poločase podruhé vyloučen na dvě minuty jeden z klíčových hráčů Filip Málek. Pro trenéra to znamenalo, nechat si tohoto hráče až na závěr utkání. Třetí vyloučení by znamenalo červenou kartu. Úvaly v jednu chvíli před koncem 1. poločasu dokonce skóre srovnali. Naši hráči však do druhé půle šli přesto s jednogólovým náskokem. V lázeňském týmu se postupně více projevují tréninky věnované čistě obraně. Dobrá tvrdá obrana, je základem pak následujících útoků. Oproti minulým zápasů hráči zpřesnili střelbu, proto se dařilo týmu Házená Poděbrady náskok udržet až do konce hry. Na konci pomohla našemu týmu i nabíhající nervozita Úvalského týmu, který takový průběh vůbec nečekal. Zápas nakonec skončil vítězstvím našeho družstva 26:23. Pro náš tým, šlo o první vítězství s tímto rivalem.

V druhém zápase nastoupili naši starší žáci jako favorité proti družstvu Jiskry Zruč nad Sázavou. Hned od začátku si poděbradští vytvořili díky nepřesným nahrávkám soupeře a rychlým útokům poměrně značný náskok. Soupeř nejvíce zlobil na naší levé straně, kde kombinací s jeho pravým křídlem a správné poziční hře pivota, často skóroval.  Soupeř hrál velmi vytaženou obranu, což trenér Jirka Myslivec očekával a nabádal hráče, aby zabíhali za takto vytaženou obranu. Jindy zase poděbradští hráči přetlačili soupeře akcí jeden na jednoho. Hra sice nebyla nijak kvalitní, ale výsledek byl příznivý pro náš tým 40:29.  

Tým nastoupil v tradiční sestavě. Mirek Braňka a Matěj Beneš v brance. V poli hráli Sebastián Martinec, Petr Čížek, David Macan, Filip Málek, Ondřej Beneš, Filip Urbánek, Kristián Malich a Kristian Macan. Na lavičce byl jako trenér Jiří Myslivec.

Příští týden nás čekají zápasy ve Zruči nad Sázavou, kde se našemu družstvu postaví týmy Sparty Kutná Hora a Sokola Úvaly B.