Házená Poděbrady

Starší žáci si zahráli v nové Kolínské hale

Starší žáci odjeli v sobotu 8.10.2022 do Kolína utkat se s dalšími dvěma soupeři v mistrovské lize starších žáků středočeského kraje. Uvítala je nová sportovní hala, určená pro šest sportů.

V hale bylo opět vidět to co téměř v každé sportovní hale, že je využívaná více sporty. Každý sport má svojí barvou vyznačené hrací pole. Bohužel v Poděbradech v městské sportovní hale, je neustále odmítáno házenkářské hřiště nalajnovat, ačkoliv hráčů házené v Poděbradech neustále přibývá. Klub Házená Poděbrady však věří, že již brzy bude na Žižkově stát přetlaková hala, jak bylo přislíbeno. Pro zajímavost můžeme i napsat, že Kolínská hala je z hlediska energetické náročnosti v pasivním standardu. Je vytápěná částečně chlazená tepelnými čerpadly. Na střeše má umístěné fotovoltaické panely. Náklady na výstavbu haly se tedy brzy vrátí v podobě energetických úspor.

V prvním zápase se starší žáci utkali s týmem Příbrami. Hned od začátku nechtěli naši hráči ponechat nic náhodě a rozjeli svůj brankostroj. Tým Příbrami opravdu nebyl týmem, který by našim hráčům mohl konkurovat. Velmi brzy měli Poděbradští házenkáři na svém kontě dvojciferné číslo vstřelených branek. Branky padaly jak z rychlých útoků, tak z postupných útoků. Při poradě v poločase dl trenér hráčům požadavek minimálně 40 vstřelených branek. To poděbradští dosáhli již 7 minut před koncem zápasu a tak se snažili docílit 50n branek. To se nakonec nepovedlo, ale výsledek 47:10 hovoří jasně.

V druhém zápase nastoupili naši hráči proti soupeři výrazně vyšší kvality z Kolína. Naši hráči byli většinou o jeden nebo dva roky mladší než většina hráčů soupeře, přesto drželi se soupeřem krok celý první poločas a polovinu druhého. O výsledek se oba týmy tahaly. Bohužel v poslední části zápasu si naši hráči vybrali slabší pětiminutovku, která nakonec zápas rozhodla. I když se Poděbradští házenkáři snažili výsledek stáhnout, tým Kolína už si vítězství 26:20 podržel. Přesto lze zápas hodnotit kladně. Proti týmům jakým je Kolín se ukážou naše nedostatky, na kterých je nezbytné dále pracovat.

Tým Házená Poděbrady nastoupil v sestavě. Matěj Beneš, Ondřej Beneš, Filip Málek, Sebastián Martinec, Petr Čížek, Erik Sidibe, Jakub Procházka, Šimon Škoch, Saša Evpak, David Macan, David Kadeřábek. Na lavičce byl trenérský tandem Jiří Myslivec a Dalibor Macan.