Házená Poděbrady

Starší žáci v dalším kole Středočeské ligy opět z poloviny úspěšní

V sobotu 1.4.2023 družstvo starších žáků zajelo odehrát své další dvě utkání Středočeské ligy do Bělé p. Bezdězem. Zde na ně čekali soupeři, kteří byli v podzimní části nad jejich síly. Nejprve se tým poděbradských starších žáků pod vedením trenéra Jiřího Myslivce střetl s družstvem Sokola Vršovice, kterému na podzim v jeho hale podlehli rozdílem 11-ti branek a následně s domácím Sokolem Bělá p.B., se kterým porazili celkem těsně o dvě branky.

Oproti podzimní části, však klub Sokola Vršovice nasadil do tohoto utkání ryze dívčí družstvo, které však je v celé soutěži chlapeckým týmům plně konkurenceschopné. To plně potvrdilo v tomto utkání. Poděbradský družstvo si od začátku tohoto utkání vybudovalo 3 až 4 brankový náskok, který udržovalo až do 11. minuty druhého poločasu. Nicméně pak došlo ke zranění s 11- ti brankami nejlepšího poděbradského střelce Petra Čížka (zlomený prst), čehož dokázaly vršovické dívky plně využít a otočit průběh utkání ve svůj prospěch, konečným skóre 19:18.

V druhém utkání s domácí Bělou p.B. se hrálo ve stejném duchu jako na podzim tedy velice vyrovnaně. Poděbradští se museli obejít bez střelecky disponovaného Petra Čížka, nicméně se v této činnosti dokázali prosadit další hráči, což je velmi pozitivní. Družstvo brankově táhli již zkušení se 6 góly David Macan a Filip Málek, nicméně za zmínku také stojí první brankové zápisy nováčka týmu Tomáše Modlíka, který v sobotu zaznamenal celkem 3 branky. Průběh samotného utkání byl podobný jako v předchozí utkání s vršovickými dívkami s tím rozdílem, že naopak družstvo Bělé si téměř po celé utkání drželo 2 až 3 brankový náskok, o který však v úplném závěru přišlo, když rozhodující poděbradskou branku vstřelil Ondra Cipísek Beneš.