Házená Poděbrady

Starší žáci v Sedlčanech uspěli opět pouze z poloviny

V sobotu 15. dubna 2023 odehrálo svá další utkání v jarní části Středočeské ligy družstvo starších žáků, když se v Sedlčanech se střetlo s týmy HC Kolín a Spartaku Příbram.

V prvním utkání se poděbradští starší žáci střetli s družstvem Kolína, se kterým na podzim loňského roku v soutěžním utkání prohráli. Následně však v dalších pěti přípravných utkání s tímto soupeřem měli poděbradští bilanci dvou výher a třech porážek. To mohlo navádět k tomu, že se odehraje další vyrovnané utkání. Proto také trenér Jiří Myslivec věřil, že podzimní porážku kolínským vrátí, i když mu díky zranění v tomto utkání chyběl druhý nejlepší střelec celé krajské soutěže Petr Čížek. Samotné utkání bylo vyrovnané pouze v průběhu 1. poločasu, pak zejména zásluhou neproměňování jasné brankových příležitostí hráčů z Poděbrad, kolínští odskočili na rozdíl až pěti branek. Ten si zkušenější tým HC Kolín již s přehledem pohlídal. Také konečný výsledek 25:18 ve prospěch týmu HC Kolín tomu plně napovídá.

V druhém utkání na poděbradské starší žáky čekalo družstvo Spartaku Příbram, kde se vzhledem k podzimnímu vzájemnému utkání dalo předpokládat jasné vítězství Poděbradských. Skutečnost, však byla naprosto jiná, protože se hrála naprosto vyrovnaná partie a o konečném vítězství o jednu jedinou branku rozhodli Sebastián Martinec až čtyři vteřiny před koncem ze sedmi metrového hodu. Utkání tak skončilo 24:23 ve prospěch hráčů Házená Poděbrady.

Další utkání Středočeské ligy odehrají starší žáci v sobotu 30. 4. 2023 ve sportovní hale v Mladé Boleslavi, kde jim budou soupeři Sokol Úvaly A a domácí Auto Škoda Mladá Boleslav.

Všem klukům děkujeme za reprezentaci našeho klubu a rodičům za podporu v hledišti, kterým také děkujeme za podporu kluků při jejich sportování.

Zde připojujeme ještě komentář trenéra Jirky Myslivce:

V sobotu 15.4. se vydal tým starších žáků na dva zápasy do vzdálených Sedlčan, kde má svoji domovskou arénu klub z Příbrami. Do Sedlčan vyrazil tým bez své výrazné střelecké opory Petra Čížka zraněného v minulém kole v Bělé pod Bezdězem. O to více bylo třeba podat týmový výkon.

V prvním zápase nastoupili starší žáci proti týmu Kolína, se kterým tento rok sehráli již 5 zápasů. Taktika byla jasná. Jako vždy vycházet ze zabezpečené tvrdé obrany a v útoku ze spolupráce všech hráčů. Obrana se dařila, i když samozřejmě i v ní se našly chyby. Velmi dlouho byl stav poměrně nízký, i když se začal velmi pomalu převalovat na stranu Kolína. Naši hráči se neztratili ani v útoku, kde nápaditou hru rozehrávali Séba nebo Šimon a jako úderná síla zakončovali Filip a David Macan. Někdy jim sekundovali i křídla, která sbíhala ze svého prostoru do střelecké pozice. V tomto se zvláště prosazoval Kuba. Křídla dokázala využívat i svého prostoru ke střelbě. Poprvé se střelecky zapsal i Kikin, tedy Kristián Malich. Na brankovišti srdnatě bojovali pivoti Káďa nebo Tomáš. Hlavním problémem našeho týmu byla střelba. Ta často směřovala přímo do rukou brankáře. Trenéři nabádali střelce ke střelbě do spodních částí branky, ale k tomu bohužel nedocházelo. Zvláště díky nedobré střelbě, kdy jsme ztratili určitě více jak 10 střel, jsme na konec zápas prohráli 25:18.

V druhém zápase nastoupili poděbradští házenkáři proti domácí Příbrami. Zde se trenéři nejvíce obávali podcenění soupeře vycházejícímu ze snadné výhry v podzimní části. Příbram opravdu výrazně zvedla kvalitu. Zápas rozhodně nebyl jednoduchý, i když naši starší žáci měli přeci jen navrch. Taktika byla stále stejná. Co se oproti prvnímu zápasu ještě zhoršilo byla střelba. Dokonce naši hráči ztratili i dva rychlé útoky. Díky tomu jsme šli do druhého poločasu s náskokem pouze 11:9. V poločase znova apelovali trenéři na hráče na střelbu do dolního prostoru branky. Dostali jsme se do náskoku o čtyři góly, ale v závěru opět selhávala střelba. 20 sekund před koncem byl stav vyrovnaný 23:23. Trenér si vzal odpočinkový čas, aby se celý tým poradil o taktice na poslední sekundy. To se ukázalo jako správně a Filipovi se povedlo v osobní obraně se uvolnit a jít sám na branku. Gól sice nedal, ale vybojoval 7 m hod. Ten exekutor Séba, který nahradil na sedmičkách Petra, zcela chladnokrevně proměnil. Naši Hráči vyhráli v dalším infarktovém zápase.

Tým nastoupil tradičně v brance s Matějem Benešem. Na křídle nastoupili vpravo Ondra Cipísek Beneš a Kristián Kikin Malich, vlevo Kuba Procházka a Erik Sidibe. Na pivotu se střídali David Káďa Kadeřábek a Tomáš Modlík. Na spojkách nastupovali David Macan, Sebastián Séba Martinec, Šimon Škoch a Filip Málek. Na lavičce byli trenéři Jirka Myslivec a Dalibor Macan. Další zápasy nás čekají 30.4. v Mladé Boleslavi.

Do házenkářského klubu stále probíhá celoroční nábor chlapců a dívek ročníků (2009 – 2015), více info na klubové webu www.hazenapodebrady.cz, případně tel. 603 343 096