Házená Poděbrady

Starší žáci zahájili 1. Středočeskou ligu

Autor: Jiří Myslivec

Na začátku nové sezóny přivítal tým starších žáků klubu Házená Poděbrady své soupeře na domácím hřišti v Poděbradech v Palachově ulici. V novém sezóně nastupují naši starší žáci v 1.lize staršího žactva Středočeského kraje, tedy v nejvyšší krajské soutěži starších žáků. V důsledku toho je nečeká žádný lehký soupeř, všichni soupeři mají svoji kvalitu. Žádný ze zápasů nebude možné jen tak „odchodit“.

V létě sbírali hráči fyzické síly již tradičně na soustředění na Pomezních Boudách. Na fyzickou přípravu byl dán na soustředění veliký důraz, to se vyplatilo hned v prvním zápase.

V létě došlo ke změnám v kádru. Do kategorie mladšího dorostu přešli Tomáš Modlík a Jakub Procházka. Kategorie mladšího dorostu bude v Poděbradech až v příštím roce, proto tito dva hráči budou hostovat v následující sezónu v Kolíně. Věříme, že za rok získají spoustu cenných zkušeností, které pak budou moci v Poděbradech předat ostatním spoluhráčům příští rok. V létě také skončil svojí házenkářskou karieru Šimon Škoch. Naopak do týmu starších žáků se zařadili nově jako druhý brankář Mirek Braňka a nově zahájil svojí házenkářskou karieru Milan Straka. Milan je však opravdu na začátku a má před sebou ještě výrazný kus cesty. Trenéři si na něm velmi cenní jeho snahu se zlepšovat.

Na začátku nastoupili hráči Házené Poděbrady proti soupeřům z Mělníka. V prvních minutách měli poděbradští potíže s přesností střelby. Po několika minutách si ale „opravili mušku“ a už šli postupně za svým cílem zisku dvou bodů. Zpočátku začal soupeř s velmi vytaženou obranou. Proti té se však naši hráči dokázali snadno prosadit pohybem bez míče. Díky tomu soupeř stáhnul obranu na systém 1 – 5, ale v tomto systému se zase prosazovali zejména Petr Čížek a Filip Málek střelbou z dálky. V proměňování šancí se však podíleli i další hráči. Převaha našeho týmu nebyla výrazná, ale přeci jenom byla. To se projevovalo v postupném navyšování skóre až mohl trenér v závěru nasadit i nováčka Milana Straku, který si tím odbyl svojí premiéru v soutěžním zápase. Zápas skončil sice jasným výsledkem 45:33 ve prospěch Poděbrad, ale průběh zápasu opravdu snadný nebyl.

V dalším zápase nastoupili naši házenkáři proti horkému favoritu soutěže, kterým je tým Lion Hostivice. V prvních 10 minutách dokázali naši hráči držet se soupeřem krok. Pak se však hra našich zastavila. Soupeř získával jasnou převahu. Naši hráči nebyli schopní držet se soupeřem krok začali často chybovat. Soupeř pak mohl v krátké chvíli získat rozhodující náskok. O přestávce se snažil nejen trenér, ale i příznivci z řad rodičů vlít hráčům „krev do žil“. Bohužel v druhé polovině se obraz hra nezměnil a až na konci, kdy soupeř zvolnil, mohli naši hráči mírně eliminovat skóre. Výsledek však byl v neprospěch našich hráčů 23:49.

Druhý zápas ukázal psychickou nevyrovnanost některých hráčů, kteří ztrátou v několika minutách ztratili touhu hrát dál. Byť se někdy jedná o hráče hrající si na hvězdy týmu, tak ve chvílích krize se nedokážou vnitřně nahodit a pokračovat dál. Naopak se ukázali hráči, kteří i přes nepříznivé skóre se snažili alespoň „zkrotit“ výsledek. Mezi takové patřil třeba Séba Martinec, který zanechal na hřišti „duši“.

Tým nastoupil ve složení Matěj Beneš a Mirek Braňka jako brankáři. Na spojkách nastupovali Séba Martinec, David Macan, Petr Čížek a Filip Málek. Na pivotu hrál David Káďa Kadeřábek a Milan Straka. Na křídlech byli Ondra Cipísek Beneš a Erik Sidibe, Saša Evkap pak pomáhal na křídlech i na pivotu. Na lavičce vedl tým trenér Jirka Myslivec.