Házená Poděbrady

Starší žáci zakončili podzimní část ve Zruči n./S.

V neděli 4. prosince odehráli starší žáci týmu Házená Poděbrady poslední dva zápasy Středočeské ligy v tomto roce. Po mladších žácích z předchozího týdne hráli starší žáci také ve Zruči nad Sázavou. Soupeřem jim byly dva nejlepší týmy v tabulce dlouhodobé soutěže. Byli to házenkáři Hostivic a Kutné Hory.

V prvním zápase nastoupili proti LIONS Hostivice. Po celý zápas nás trápily nedostatky v obraně. To je dlouhodobá potíž našeho týmu. Problémy v obraně plynou z menší fyzické výkonosti. Tentokrát byla fyzická výkonost navíc podtržena velkou marodkou kdy hned tři klíčový hráči nemohli nastoupit. Kvůli nemoci nemohl hrát Sebastián Séba Martinec a Erik Sidibe, kvůli zranění nohy musel doma zůstat Šimon Škoch. Trenér musel tedy doplnit tým o jednoho hráče z mladších žáků. Dan Urban se srdnatě a dobře pustil do boje starších žáků a pomohl svým kamarádům ve chvílích, kdy potřebovali doplnit na lavičce síly. Přesto ale na tým Hostivic výkonost nestačila. Prohra 41: 23 tak byla spravedlivá.

V druhém zápase byli soupeřem hráči Sparty Kutná Hora. I v tomto zápase byly stále díry v obraně plynoucí z problémů po fyzické stránce. Hráči však více bojovali a snažili se ze sebe dostat vše. V zápase byly chvíle, kdy několik minut poděbradští házenkáři svého soupeře přehrávali. Hned na začátku se podařilo hráčům ubránit to, aby soupeř získal výrazný náskok. Zpočátku druhého poločasu dokonce stáhli pětibrankový náskok soupeře dokonce na pouhé dva góly. Na konci zápasu však opět docházeli síly. Navíc soupeř využíval menší výšky našeho jinak spolehlivého brankáře Matěje Beneše, a střílel hlavně pod břevno. Výsledek na konci zápasu byl 28:20.

Zápasy s takto kvalitními soupeři, byť je prohrajeme jsou velmi důležité. Jasně odkrývají naše slabiny. Díky tomu i hráči, byť s nevolí chápou, proč trenér ordinuje tréninky náročné na sílu a rychlost.

Celý tým se již nyní těší na další zápasy po novém roce. Hned v prvním víkendu po Novém roce, tedy 7. ledna, hrají starší i mladší žáci své přátelské zápasy proti stejně starým hráčům Kolína. Hrát se bude v nové přetlakové hale na Žižkově. Všichni zájemci jsou zváni podpořit naše hráče v těchto přípravných zápasech.

Ve Zruči nad Sázavou nastoupili hráči v marodkou omezené sestavě Matěj Beneš v brance. Na levém křídle Jakub Prochy Procházka, na levé spojce Petr Čížek, na střední spojce David Macan, na pravé spojce Filip Málek, na pravém křídle Ondřej Cipísek Beneš, na pivotu David Káďa Kadeřábek, střídáním podpořili hráče ještě Olexander Šaša Evpak a Dan Řasy Urban. Na střídačce byli trenéři Jirka Myslivec a Dalibor Macan.