Házená Poděbrady

Starší žáci zakončili sezónu na domácím hřišti

V sobotu 25.5.2024 nastoupil tým Házená Poděbrady kategorie starších žáků k posledním dvěma zápasům soutěžního ročníku 1. středočeské ligy starších žáků. Na domácím hřišti TGM město přivítali tým Házená Mělník, se kterým prohráli přechozí zápas a tým Lions Hostivice, který ovládl celý ročník soutěže bez ztráty bodu. Týmu starších žáků přišel na pomoc ještě Mikuláš Beran z mladších žáků. Miki se v sestavě vůbec neztratil a byl platným členem týmu.

Do zápasu s Házenou Mělník nastoupili Poděbradští házenkáři sice s přesvědčením, že chtějí Mělníku prohru vrátit, ale zároveň s pomalým ospalým výkonem. Předvedení lepší dovednosti v akcích 1 -1 nebo prudkých změnách směru hry bránil vlhký a tedy kluzký povrch hřiště. Výkon Poděbradského týmu byl za možnostmi, které předvedl v přechozích kolech pro týmům jako byla Sparta Kutná Hora nebo Sokol Úvaly. Trenér Poděbrad se snažil rychlejším střídáním a povzbuzováním zvýšit tempo hry tak, aby více vyhovovalo domácím házenkářům. Bohužel se hráči i kvůli kluzkém povrchu drželi více spíše pomalejšího tempa. Naši hráči se sice většinu po celý zápas nedostali do stavu, kdy by prohrávali, vedení však nikdy nebylo o více jak dva góly. Zápas tak dospěl do nervózního těsného závěru. S takovým koncem zápasu má Poděbradský tým bohaté zkušenosti a tak, i když se podařilo Mělnickému týmu několik vteřin před koncem vyrovnat při hře bez brankáře, dokázali naší hráči opravdu rychle rozehrát, a ještě do prázdné brány vstřelit poslední vítězný gól. Trenér Jirka Myslivec sice byl s výsledkem spokojený 27:26, ale už nebyl tak spokojený s předvedenou hrou.

Ve druhém zápase nastoupili Poděbradští házenkáři proti jasnému lídru a favoritu celé soutěže týmu Lions Hostivice. Co nepředvedli naši hráči v prvním zápase, to si schovali pro tento zápas, kdy povrch už byl suchý a bylo možné na něm předvádět krásu hry házená. Mnoho týdnů dopředu upozorňoval trenér hráče na hlavní sílu Hostivického týmu, která spočívá v rychlém přechodu do rychlého útoku. Důležité v zápase tedy bylo co možná nejvíce se vyvarovat technickým chybám. To se poměrně dařilo, i když několik rychlých útoků soupeř předvedl. Na druhou stranu takové snadné góly předvedli i naši hráči. Poděbradští hráči se snažili hrát svojí tvořivou hru, která se dařila. V průběhu zápasu ztrácel náš tým až devět gólů. Díky své tvořivé hře dokázal v závěru stáhnout náskok na rozdíl jen dvou gólů. Více se ale nepodařilo. V tomto zápase byl domácí trenér spokojený s předvedenou hrou, ale samozřejmě ne s výsledkem 29:26 pro Hostivici.

Tým má před sebou ještě necelý měsíc práce, kdy ho čeká jeden nebo dva přátelské zápasy.

V zápase nastoupil tým Poděbrad v sestavě Matěj Beneš v brance. V poli hráli Sebastián Martinec, Petr Čížek, David Macan, Filip Málek, Ondřej Beneš, Oleksandr Evpak, Kristián Malich, Mikuláš Beran, Filip Urbánek, Dan Urban. Trenérem na lavičce byl Jirka Myslivec.